Ročník 2014/2015

Zájezd do Zlína a okolí

Fiktivní cestovní kancelář třídy 2. B zorganizovala další zájezd. Tentokráte jsme se zaměřili na oblast Zlínska. Za nejvýznamnější osobnost tohoto kraje je považován samozřejmě Tomáš Baťa, který se svými sourozenci založil obuvnickou firmu, ze které posléze vybudoval impérium nejen na výrobu obuvi.

Exkurze do Osvětimi

V březnu fiktivní CK pořádala exkurzi do největšího koncentračního tábora v polské Osvětimi. Cestou jsme studentům sdělili několik základních informací o koncentračních táborech v Evropě. Vzhledem k velkému počtu studentů jsme byli rozděleni na dvě skupiny a každá dostala svého průvodce a sluchátka, díky nimž jsme se mohli lépe soustředit na výklad. 

Adventní Vídeň

Jako každý rok před vánoci, i letos jsme se vydali 16. a 17. prosince za adventní náladou k našim sousedům, tentokrát do Rakouska. Vídeň je proslulá svou vánoční výzdobou a vyhlášenými vánočními trhy. Na mnoha místech zde nabízí  prodavači v roztomilých  stáncích voňavé vánoční punče ve stylových hrnečcích ve tvaru boty či srdíčka, které jsou oblíbeným turistickým suvenýrem. K tomu zní vánoční koledy a ze všech stran voní spousta dobrot jako štrůdl, horká jablka v čokoládě či výborné „wursty“.

Podzimní Praha

Fiktivní firma oboru Management cestovního ruchu připravila listopadový zájezd do Prahy. V rámci přípravy museli studenti zajistit dopravu, vhodné ubytování a samozřejmě zajímavý program. Třída 3.A se rozhodla pro Památník na Vítkově, Petřín, Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí.

Pohodová Paříž

Ve dnech 6. – 10. 10. 2014 jsme zavítali do jedné z nejkrásnějších evropských metropolí a to do hlavního města Francie. Po nočním přejezdu přes Českou republiku a Německo, jsme v ranních hodinách přijeli do kraje Champagne a naše první zastávka byla ve městě Remeš, kde jsme si prohlédli katedrálu Notre Dame -  místo korunovací francouzských králů. V odpoledních hodinách jsme dorazili do cílového místa „Paříže“, překrásného města nad Seinou. Města, které je směsí historických památek i moderní architektury 20. a 21. století, je také městem muzeí, galerií a světové módy.

Londýn 2014

Asi nikdo není rád, když končí prázdniny, a tak jsme si jejich poslední dny zpříjemnili zájezdem do Velké Británie. Počasí nám přálo, takže nic nebránilo tomu, abychom si výlet pořádně užili. Hned první den nás paní průvodkyně rozhodně nehodlala šetřit. Navštívili jsme londýnský Greenwich s nultým poledníkem a Tower of London, kde jsme si mohli prohlédnout korunovační klenoty Velké Británie. Poté naše kroky směrovaly přes známý most Tower Bridge a kolem nábřeží řeky Temže jsme se dostali až k londýnskému metru, kterým jsme dojeli na Baker Street, bydliště detektiva Sherlocka Holmese. 

Subscribe to Ročník 2014/2015

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice