Ročník 2014/2015

Maraton v psaní na klávesnici 2015

Už to bude pár let, co jsme poprvé zorganizovali noční maraton v psaní na klávesnici, letos podruhé ve spolupráci se Střední pedagogickou školou, kde probíhala podobná akce. V úterý 30. března se 45 třeťáků hrdinně odhodlalo věnovat svou noc psaní na klávesnici, hrám a soutěžím, a proto se večer po sedmé sešli, vytvořili pětičlenná družstva a pustili se do psaní desetiminutových opisů. Svou dřinu u klávesnic proložili společenskými hrami, popíjením kávy a pojídáním často vlastnoručně napečených dobrot. Kolem jedenácté hodiny vyrazili do tělocvičny na „pajdáku“, kde je čekal turnaj ve vybíjené. A ráno před sedmou jsme si rozdali ceny, posnídali bagety, dopili kávu a jeli to domů dospat.

Krajské finále v basketbale dívek středních škol

Ve středu 8. dubna se uskutečnilo v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov krajské finále v basketbale dívek středních škol. Naše děvčata postoupila do této soutěže z okresního finále, kde vybojovala 2. místo. Soutěže se zúčastnilo pět družstev středních škol Moravskoslezského kraje, jmenovitě střední škola z Frýdku-Místku, Nového Jičína, Opavy, Bruntálu a naše škola.

Matematický klokan 2015

Letos se opět 12 studentů z naší školy zapojilo do známé matematické soutěže Matematický klokan. Jedenáct studentů bylo z 1. nebo 2. ročníku, takže soutěžili v kategorii Junior. Do kategorie Student se letos bohužel přihlásila pouze Tereza Bystroňová ze 4. B, která získala 25 bodů.

Basketbal dívek

Ve středu 31. 3. 2015 se uskutečnilo okresní finále středoškolských her v basketbale dívek. Za účasti krnovských a bruntálských středních škol se děvčata střetla ve vzájemných zápasech. Podle rozlosování turnaje nastoupily dívky do prvního zápasu proti gymnazistkám z Bruntálu. 

7. ročník soutěže "Krnovský studentský podnikatelský inkubátor"

Podnikatelské nápady, myšlení, sny, ale i znalosti a vědomosti o podnikání mohli prezentovat studenti středních škol v sedmém ročníku soutěže Krnovský studentský podnikatelský inkubátor, který se uskutečnil 26. března  2015. Soutěž pořádá SOŠ dopravy a cestovního ruchu ve spolupráci s MÚ v Krnově. Soutěžící studenti se mimo školní prostředí setkávají s odborníky z praxe a diskutují v rámci obhajoby svého podnikatelského záměru o jeho reálnosti.

Veletrh fiktivních firem na Výstavišti v Ostravě

Dne 25. března 2015 se studenti a  studentky třídy 3.C zúčastnili 7. veletrhu fiktivních firem na ostravském Výstavišti Černá Louka, kterého se zúčastnily také fiktivní firmy z Polska a  ze Slovenska. Veletrhu se naše firmy BELIEVE, s. r. o., a  DOLOR, s. r. o., zúčastnily poprvé. Na svou účast se připravovaly více než měsíc. Kromě založení obou firem a průběžného vedení účetnictví, bylo potřeba připravit pro veletrh výzdobu prodejních stánků, katalogy, vizitky, letáky a také dvoujazyčnou prezentaci firmy.

9. ročník celostátní soutěže MD DAL 2015

Ve dnech 21. - 22. ledna se konala celostátní soutěž v účetnictví, které se zúčastnili zástupci středních škol. Většinou se jednalo o studenty obchodních akademií. Naši školu reprezentovaly studentky Beáta Davidová (4.A) a Tereza Bystroňová (4.B) v doprovodu Ing. Brigity Kubikové.

Okresní kolo v basketbale chlapců

Už je to rok, co jsme se radovali z vítězství v okresním kole středoškolských her v basketbale chlapců. Letos jsme se této soutěže opět zúčastnili a zároveň ji i pořádali. Ambice na umístění na prvních příčkách již nebyly tak vysoké, neboť nám někteří hráči v loňském roce odmaturovali a ze základu loňské pětky zůstali dva hráči.

Olympiáda z jazyka ruského

Ruština je slovanský jazyk, ale i když se zdá být jednodušší učit se řeč podobnou češtině, často to dá studentům opravdu zabrat. Nejspíš proto se do školního kola nepřihlásilo mnoho účastníků, přesto se studenti připravili pečlivě. Nejdříve je čekala práce s textem, později konverzace s porotou a prezentace tématu „Место жительства“.  

2. ročník Olympiády z účetnictví

Soutěž z účetnictví proběhla pro všechny studenty 4. ročníku SOŠ DCR.
Smyslem této soutěže bylo shrnutí doposud probrané látky z účetnictví 4. ročníku a nominace nejúspěšnějších studentů na 9. ročník Celostátní soutěže MDD, kterou pořádá SVŠE Znojmo.
Studenti během hodinové písemné práce řešili souhrnný příklad obsahující účetní případy od 0 .po 3. účtovou třídu.

Pages

Subscribe to Ročník 2014/2015

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice