Basketbal dívky

Dne 20.10.2010 proběhla soutěž hochů a děvčata se sešla o den později, tedy 21.10.2010. Pole startujících družstev bylo početnější, než u hochů, zúčastnila se družstva pěti škol, SOŠ DCR Krnov, Gymnázium Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov, Gymnázium Vrbno pod Pradědem, ZŠ Smetanův okruh.
Naše děvčata už nedokázala úspěšně navázat na výkon hochů z předcházejícího dne. Důvod byl jediný. Kromě družstva z Vrbna měla ostatní vždy několik hráček, které basketbal hrají aktivně nebo se v minulosti tímto sportem zabývala.Naše družstvo bylo složeno z hráček „amatérek“, kde jedinou hráčkou, která se v minulosti basketbalem zabývala, byla Steigerová J., ale to bylo málo. Děvčata se však svých soupeřek nezalekla, snažila se hrát kolektivně, a to se jim dařilo. Kamenem úrazu však bylo zakončování, kdy se z vyložených šancí nepodařilo úspěšně zakončit. Porážky se soupeřkami na 1.-3. místě však nebyly deprimující, rozdíly 12 bodů nebyly tak hrozivé, jak se děvčata před těmito zápasy domnívala.
V posledním zápase nastoupila děvčata proti Vrbnu a byl to zápas ryze amatérský. Bohužel se už také dostavila únava z předcházejících zápasů. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, v druhé části se projevila šikovnost Jáji Steigerové, které také pomohla ostatní děvčata dobrou obranou. Nakonec se radovaly z vítězství a celkového 4. místa.
Družstvo bylo složeno z těchto hráček:

Steigerová J., Zábojová S. ze 2.A, Mikulášková D. ze 2.B, Otýpková J. ze 2.C, Vrbová J., Paprsková Z. z 1.B a Slováčková A. z 1.A

Mgr. Lukášová Naďa

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice