Studentská vědecká konference

Již několikátým rokem pořádá Filozofická fakulta Ostravské univerzity Studentskou vědeckou konferenci, která je určená jak studentům této vysoké školy, tak i studentům různých středních škol, kde se vyučuje španělský jazyk.
Letos jsme se této konference, která se konala 3. dubna 2019, zúčastnili podruhé. Po úvodním slovu vedoucího Katedry romanistiky dr. Jana Mlčocha jsme měli možnost si poslechnout velmi zajímavou přednášku docenta Bohdana Ulašina z Univerzity Komenského v Bratislavě na téma Zvláštnosti vlastních jmen ve španělštině. Poté již následovaly prezentace jednotlivých studentů na téma, které si sami zvolili. Naši školu opět na této konferenci reprezentoval v kategorii středních škol již zkušenější a ostřílenější student David Mušálek ze 4.B, který si připravil prezentaci s názvem Spotteři neboli letečtí nadšenci.
Ačkoliv byla konkurence veliká, porotu David zaujal natolik, že mu přidělila krásné 2. místo. Gratulujeme!

Nutno podotknout, že celá konference probíhala pouze ve španělštině. :-)

Mgr. Adriana Kohutová, DiS.

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice