Matematický klokan 2019

Letos jsme celosvětově známou soutěž Matematický klokan zorganizovali v úterý 26. března. Ráno se naši odvážní matematici sešli v učebně IT2 a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů.
V letošním roce o soutěž nebyl moc velký zájem, ale nakonec se přihlásilo 5 studentů z  1. a 2. ročníků. Tito studenti soutěžili v kategorii Junior. V kategorii Student (pro 3. a 4. ročníky) si letos bohužel započítal pouze 1 student. Během 75 minut museli vyřešit 24 náročných úloh. 

V mladší juniorské kategorii 1. místo obsadil Dan Jalowiczor z 2.C s 53 body. Na druhém místě se umístila v této kategorii Michaela Smilowská ze stejné třídy s 38 body. Třetí v pořadí skončila loňská vítězka Barbara Velčovská také ze třídy 2.C a vybojovala 33 bodů.

Nejlepší a jediný byl v kategorii Student Zbyněk Škrobánek z 3.B a získal 25 bodů.
Všichni účastníci soutěže dostali diplom matematického klokana.
V letošním roce byl překonán dlouholetý rekord naší školy v juniorské kategorii. Doufáme, že se příští rok zapojí více žáků z prvních a třetích ročníků.

Všem klokanům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme.

Za kabinet matematiky Mgr. Jiří Švéda

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice