Basketbal 3x3 chlapců a dívek

Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 proběhlo okresní finále v basketbale trojiček dívek a chlapců. Soutěže se zúčastnily střední školy bruntálského okresu,  soutěže v obou kategoriích se zúčastnilo šest dívčích i chlapeckých trojic.
Zápasy se odehrály v základních skupinách. Ze skupiny postoupila vždy družstva na prvním a druhém místě. Hoši byli nalosováni do skupiny s Gymnáziem Krnov A a Všeobecným a sportovním gymnáziem Bruntál. V prvním zápase nastoupili hoši proti krnovskému gymnáziu, soupeř to byl hratelný, bohužel neproměňováním vyložených šancí se hoši připravili o vítězství. To je ovšem nepoložilo, naopak se dá říci, že nakoplo do dalších bojů. Druhý zápas vyhráli s přehledem a postoupili do semifinále ze druhého místa. V něm se utkali s hochy pedagogické školy, zápas byl vyrovnaný až do samého konce, a tak přišlo na řadu prodloužení, v něm si hoši vybudovali mírný náskok, který udrželi až do konce a postoupili do finále. Finálový boj byl obdobou semifinále, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, ale za delší konec nakonec zatáhli naši chlapci a celý turnaj vyhráli.
Naopak děvčata prošla svojí skupinou bez zaváhání a s přehledem postoupila do dalších bojů po výhrách nad děvčaty z pedagogické školy a gymnazistkami z Bruntálu „B“. V semifinále se utkala s děvčaty krnovského gymnázia a opět vítězně. Do finále nastupovala děvčata s odhodláním celý turnaj vyhrát, tak, jak se to podařilo chlapcům. To se ale bohužel nepodařilo, neboť soupeřky z bruntálského gymnázia byly nad síly našich děvčat. Ale i druhé místo je přece krásné.

Oběma družstvům gratulujeme a děkujeme za důstojnou reprezentaci naší školy.

Školu reprezentovali:

Hoši:
Psotka Ondřej – 2. A
Choma Jakub – 2. B
Vrabel Lukáš – 1. C

Dívky:
Klimenková Denisa – 1. B
Papadopulosová Michaela – 1. C
Bendíková Lucie – 4. C

Mgr. Lukášová Naďa, vedoucí družstva

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice