Podnikatelské nápady zaujaly porotu

Líheň budoucích podnikatelů. I tak by se dala nazvat soutěž Krnovský studentský podnikatelský inkubátor, kterou už podesáté pořádala naše škola ve spolupráci s Městským úřadem v Krnově. Ve středu 18. dubna 2018 v konferenční místnosti hasičárny v Krnově Kostelci obhajovali studenti středních škol před odbornou porotou své podnikatelské záměry. V porotě zasedly Ing. Kamila Zapletalová, daňová a účetní poradkyně, Ing. Monika Vyležíková, vedoucí odboru strategického plánování MÚ Krnov, Lucie Naumovská, zástupkyně CA Invia a Zuzana Pavlusová, DiS., pracovnice TIC Krnov.

Deset soutěžících v omezeném čase čtyř minut prezentovalo svoje podnikání a odpovídalo na zvídavé otázky poroty. Zvláštní cenu získala studentka oboru Management v dopravě Aneta Zlámalová za výrobu a prodej oříškového másla. Třetí místo obsadil Vojtěch Toráň ze stejného studijního oboru na SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově.  Přesvědčil porotu o chybějící čajovně v Krnově, zejména pro mladé lidi, se zaměřením na veganský způsob života. Druhé místo si vybojovala studentka SOŠ cestovního ruchu v Pardubicích svým reálným nápadem otevřít posilovnu v Černilově poblíž Hradce Králové. Vítězkou soutěže se stala oprávněně Anna Bittnerová, studentka oboru Management cestovního ruchu na SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově. Její cestovní kancelář se zaměřila na rozrůstající se cílovou skupinu klientů – seniory. Jejich specifická přání, zdravotní i ekonomické možnosti citlivě zohlednila v nabídce svých vytvořených zájezdů. V podnikatelském nápadu také zúročila své dobrovolnické zkušenosti s touto věkovou kategorii v Domově pro seniory v Krnově. Soutěž opět potvrdila vzájemné obohacení a rozšíření obzorů pro všechny zúčastněné. Studenti si odnesli dobré rady od zkušených lidí z praxe, porota zase kreativní náměty a pohled na podnikání očima mladých.

Ing. Ellen Páclová

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice