Z Itálie "na skok" do Madridu

Cestovatelský elán projevila skupina studentů naší školy ve dnech 23. – 26. listopadu 2017 během zájezdu po Evropě. Ve čtyřech dnech jsme navštívili italská města Bergamo, Milán a španělský Madrid. Levné letenky z Ostravy do Bergama a z Bergama do Madridu byly výzvou, kterou jsme patřičně využili. Adventní čas a kouzlo přicházejících Vánoc přitom znásobily naše dojmy.
Kouzelné italské Bergamo se stalo na tři noci naším domovem. Historické město s mnoha kostely a zvonicemi, položené na úpatí majestátních hor, mělo svoji neopakovatelnou podzimní atmosféru.
Úplně jiný svět nám nabídl Madrid s teplotami okolo dvaceti stupňů, sluníčkem a nádhernou procházkou centrem města. Během dvanácti hodin jsme nachodili jedenáct kilometrů. Viděli jsme Královský palác s katedrálou de Nuetra Seňora de la Almudera, starověký egyptský chrám Templo de Debod, proslulé tržiště Mercado de San Miguel a řadu dalších zajímavých míst.  Fanoušci FC Real Madrid si dokonce splnili sen a zavítali na zdejší proslulý stadion. Navštívili šatny slavných fotbalistů, seděli na střídačce, drželi v ruce vítězné poháry a stali se čestnými členy fanouškovského klubu.
Výlet do Milána byl sice poznamenán deštěm, ale zejména velkolepá katedrála Duomo všem vyrazila dech. Čtvrť s luxusními obchody světových módních značek a opera La Scala pak jen dokreslily typickou atmosféru tohoto města.
Během cestování jsme využili leteckou dopravu společnosti Ryanair, metro v Miláně a Madridu, autobus, vlak i lanovku. Čtyři dny plné zážitků, překvapení, informací a zkušeností budou pro nás krásnou vzpomínkou a také motivací k dalšímu cestování.

Ing. Ellen Páclová 

další foto

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice