Londýn 2014

Asi nikdo není rád, když končí prázdniny, a tak jsme si jejich poslední dny zpříjemnili zájezdem do Velké Británie. Počasí nám přálo, takže nic nebránilo tomu, abychom si výlet pořádně užili. Hned první den nás paní průvodkyně rozhodně nehodlala šetřit. Navštívili jsme londýnský Greenwich s nultým poledníkem a Tower of London, kde jsme si mohli prohlédnout korunovační klenoty Velké Británie. Poté naše kroky směrovaly přes známý most Tower Bridge a kolem nábřeží řeky Temže jsme se dostali až k londýnskému metru, kterým jsme dojeli na Baker Street, bydliště detektiva Sherlocka Holmese. Zde také stojí pověstné Muzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde se každý mohl blýsknout vedle své oblíbené hvězdy.
Po náročném dni jsme se autobusem vydali k našim novým anglickým rodinám. Další den jsme navštívili Strattford upon Avon, rodiště nejvýznamnějšího spisovatele Velké Británie, Williama Shakespeara. Nemohli jsme vynechat ani Muzeum RAF, kam jsme zavítali den poté. A věřte, bylo na co koukat. Po úžasné prohlídce muzea jsme nasedli do autobusu a vydali se do pobřežního letoviska jménem Brighton. Všichni byli nesmírně překvapeni krásou tohoto města. První, co jsme v Brightonu navštívili, bylo podmořské muzeum, a někteří se vydali do královského paláce Royal Pavilion.
Po návštěvě těchto míst jsme šli načerpat samotnou atmosféru k hlavní atrakci Brightonu, k samotnému moři, a úžasnému molu s atrakcemi. Poslední den jsme zavítali do srdce Londýna. Navštívili jsme London Eye, Big Ben, Traffalgar Square, Piccadelly Circus, Buckingham Palace. A nakonec šli milovníci fotbalu na slavný stadion Chelsea a zbytek šel provětrat své peněženky na slavnou Oxford Street, kde hlavním cílem většiny byl obchod Primark. Po náročném posledním dni jsme nasedli do autobusu a vydali se přes Eurotunel zpět domů.
Věřím, že všichni mají na co vzpomínat, jak na rodiny, u kterých jsme byli, nebo na okolní města, která jsme navštívili, nebo na samotný Londýn, který má v sobě neuvěřitelné kouzlo. Věříme, že jsme zde nebyli naposled.

 

Adéla Šťastná, Anna Piskořová (2.C)

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice