The European Youth Event 2014

Na pozvání pana Vojtěcha Mynáře, poslance Evropského parlamentu, se 7 našich studentek zúčastnilo akce „The European Youth Event 2014“ ve francouzském Štrasburku. Tématem setkání určeného mladým lidem byly nápady pro lepší Evropu.
Celý víkend probíhaly aktivity uvnitř parlamentu, ale také v blízkém okolí, kde byla vybudována festivalová vesnička. Studentky se zúčastnily přednášek, politických diskuzí, ale i workshopů a her na různá témata. Diskutovalo se o lidských právech na internetu, kam až mohou zajít nenávist a pomluvy, zda zavést kontrolu, co svoboda projevu?…
Vzhledem k blížícím se volbám do Evropského parlamentu proběhlo také několik přednášek o samotném fungování EU, institucích, zájmech jednotlivých zemí, o čem parlament vůbec jedná, jak ovlivňuje členství v EU náš každodenní život a také co bychom mohli my sami ovlivnit. Hravá forma mládež přiváděla k inspiracím, jak zlepšit situaci ve školství, jak si představují moderně fungující školu. Také zde byl velký prostor pro všechny vyjádřit se, zda preferují integraci, či raději posílení národní identity.
Po celou dobu se o nás pečlivě starali asistentka pana poslance Vladimíra Lisková a stážista Patrik Haratyk. V doprovodném programu nechyběla prohlídka města Štrasburk, večerní projížďka lodí a večeře v tradiční francouzské restauraci. Celá tato akce v nás změnila pohled na EU.  

 

Ing. Iva Matoušová

Kategorie: 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice