Basketbal dívek 3x3

Ve středu 4. prosince se uskutečnilo okresní kolo v basketbale dívek 3 proti 3. Je to poprvé, co se tato soutěž v našem okrese pořádala. Hrálo se podle pravidel streetbalu, družstvo tvořily 4 dívky každé školy a do zápasu nastupovaly vždy tři, hraje se na jeden koš.
Soutěže se zúčastnilo 5 družstev Bruntálska, děvčata naší školy, dvě družstva pořádající SPgŠ a SZŠ Krnov, Gymnázium Krnov, Gymnázium Bruntál. Děvčata se utkala ve vzájemných zápasech. Naše děvčata, složená z hráček místního basketbalového oddílu, podlehla pouze hráčkám bruntálského gymnázia, které ve svých řadách mělo hráčky hrající extraligu v Ostravě. V ostatních zápasech se projevila jejich hráčská zkušenost. I když v prvním zápase proti studentkám krnovského gymnázia začala děvčata nepříliš šťastně, nakonec zlepšenou obranou zápas v závěru obrátila a zvítězila těsným rozdílem jediného bodu.

Celkově patří našim děvčatům 2. místo.
Gratulujeme

Školu reprezentovala:
Dančiová Marie 3.C
Strakošová Nikol 3.C
Dudová Barbora 2.A
Thiebergerová Pavla 1.A

Mgr. Lukášová Naďa
vedoucí družstva

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice