Noční maraton v psaní na klávesnici

 

Po roční pauze měli opět někteří třeťáci možnost si vyzkoušet, zda škola v noci není zábavnější než ve dne. V podvečer 9. května se tak 32 soutěžících sešlo na nočním maratonu, aby celou noc psali na klávesnici. Každý ze čtyř členů osmi družstev stihl od šesti do šesti napsat osm desetiminutových opisů, přičemž do hlavní soutěže se počítaly jen výkony, jejichž přesnost, resp. nepřesnost, nebyla horší než 0,50 %. Kupodivu, jak čas ubíhal, nulových výkonů bylo stále méně a naopak se zvyšovala rychlost našich písařů. Ceny pro nejlepší družstva si ráno odnesli „Víchovci“ z 3.A, „Tomky“ z 3.B a „Borci“ z 3.D.
Celou noc družstva prokazovala soutěživého ducha a smysl pro humor – utkala se v hádání slov, hraní pantomimy, odhalování obrázků osobností či památek, střemhlav se vrhla do oblékání modelek z „hrabky“. Nad ránem ještě měli všichni dost sil na noční procházku „přes mosty“.
Super atmosféru nočního maratonu doplnil doping v podobě nápojů od sponzorů (mohli jsme srovnat konkurenční Coca-Colu a domácí Kofolu) a svačinka od našich kuchařek či dobrotky od maminek:-)
Maraton je rozloučením třeťáků s předmětem Písemná komunikace a letos se velmi povedl. Děkujeme našim sponzorům za občerstvení i ceny (Česká spořitelna, a. s., Coca-cola, a. s., Raiffeisen Bank, a. s., Kofola, a. s.) a těšíme se na další ročník.

Mgr. Zina Dvořáková, Ing. Věra Tkáčová, Ing. Erika Tichá – učitelky PK

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice