Okresní kolo středních škol ve šplhu

 

Soutěž proběhla dne 13.12.2012 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov. Závodily základní i střední školy okresu Bruntál, každou z nich reprezentovalo čtyřčlenné družstvo, tři nejlepší byli bodováni. Naši školu reprezentovali čtyři hoši: Záruba Tomáš, Motl Filip, Chovanec David a Kamenár Jakub. Pouze Tomáš Záruba a Kamenár Jakub závodili již v loňském roce, takže další dva hoši museli teprve získat zkušenosti. Součet dvou nejlepších časů  měl z našich studentů Chovanec David. Jeho nejlepší čas 6,38  sekund byl celkově šestým nejlepším výkonem celé soutěže.. Vezmeme-li v úvahu, že šplhá na laně bez přírazu- pomoci nohou, pak je to čas velmi pěkný. Celkově se družstvo chlapců umístilo na třetím místě. Závodící děvčata byla  pouze ve třech a vytvořila družstvo A a B. Družstvo A tvořila: Václavíková Kristýna, Floriánová Marie a Dratnalová Tereza. Celkově obsadila děvčata tohoto družstva 2. místo a v soutěži jednotlivců obsadila 3. místo Václavíková Kristýna. Její nejlepší čas  4,28 byl také třetím nejlepším časem celkově. Bohužel se nám nepodařilo těsně porazit dívky SPgŠ a SZŠ Krnov, přestože do krajského kola postupuje i naše družstvo.
Věříme, že v příštím roce jasně postoupíme z prvního místa.
Družstvo B reprezentovala Tománková Barbora, Janečková Tereza a Juráková Eliška. Celkově děvčata skončila na čtvrtém místě.

Mgr. Velčovská L.

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice