Basketbal chlapců

 

V úterý 27. 11. 2012 proběhlo okresní kolo středoškolských her v basketbale chlapců 8. a 9. tříd základních škol a 1. a 2. ročníků středních škol. Z celého bruntálského okresu se přihlásily pouze tři školy, SOŠ DCR Krnov, Gymnázium Krnov a ZŠ Smetanův okruh 4.
Naše družstvo startovalo složené z žáků všech ročníků a tudíž bylo zařazeno mimo soutěž. Oporami byli Marek Mokráš, Pavel Stanovský a Adam Rumian, kteří aktivně basketbal hrají, velice dobře je doplňoval Jiří Durec, který také hrával basketbal.
S družstvem základní školy si hoši poradili snadno a druhou půlku zápasu dohrávali hoši „nebaskeťáci“. Do zápasu proti gymnazistům nastoupili basketbalové opory. Toto utkání je již pravidelně prestižní, neboť i soupeř je složen pouze z basketbalistů. Chlapci hráli zodpovědně od samého začátku, důsledně bránili a nedovolili soupeři dosáhnout snadných košů. Čtveřici kluků velice dobře doplňovali zbývající hráči, kteří se prosadili i pod soupeřovým košem a bodovali. Hlavními tahouny však zůstávali Stanovský, Mokráš, Rumian. Soupeře přehráli především zkušenostmi z basketbalové ligy a fyzickým fondem.

Celkově však nemohli podle ragukí souteže obsadit lepší místo než třetí.
Školu reprezentovali:
Stanovský Pavel, Mokráš Marek, Durec Jiří, Chalupa Marek – 3.B
Rumian Adam – 2.B
Okřina Jan, Le Adrian – 2.C
Olma Nikolas – 1.C

Mgr. Lukášová Naďa

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice