15. ročník soutěže REGION REGINA BRNO

„Půlkulaté narozeniny“ oslavila v pondělí 21. listopadu 2011 soutěž Region Regina v Brně a my jsme opět byli u toho. Tentokrát reprezentovala naší školu a svoji rodnou Opavu studentka třetího ročníku Veronika Chalupová. Ve čtyřech disciplínách představila opavský region jako turisticky lákavé místo k návštěvě. Opavsko už dávno není „drsná země jak obličej slezský“ podle slov opavského rodáka a básníka Petra Bezruče.

Naopak, region má mnoho zajímavých tváří od historických památek, přírodních krás, sportovního vyžití, kulturních akcí, technických památek i pohádkových hradů a zámků. Porotu i publikum Veronika naprosto okouzlila dojemným vyprávěním o dobrodružném životě Joy Adamson a příběhem lvice Elsy, který tato opavská rodačka prožila.

V gastronomické ochutnávce krajového jídla měli možnost zájemci ochutnat typické opavské zelňáky – karbenátky ze zelí a slaniny, na stole nechyběly ani dobře známé sladkosti firmy Opavia. Ve volné disciplíně ukázala Veronika svůj šarm a noblesu v rytmu valzu. Za propagaci svého kraje si Veronika od poroty vysloužila ocenění za vynikající prezentaci regionu a předání ceny na ni čeká v lednu v Brně v rámci slavnostního zahájení veletrhu cestovního ruchu GO a REGION TOUR.

Ing. Ellen Maláčová

 

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice