Krnovská Regina 2011

Informace o soutěži:

Soutěž je určená dívkám od 13 do 15 let

Cílem soutěže je připomenutí kulturních tradic, přírodních a turistických krás zdejšího regionu, zvýraznění mnohdy již zapomenutých lidových pověstí či zvyků ve spojení s půvabem a šarmem soutěžících

Vítězka je korunována a stává se Reginou nebo-li královnou svého regionu.

Předpoklady a motivace soutěžících k získání titulu „KRNOVSKÁ REGINA 2011“:
- dobrá znalost regionu, jeho kulturních tradic, historie i současnosti
- příjemné vystupování, dobrý jazykový projev
- originalita při přípravě soutěžních disciplín
- získání nových zkušeností a také hodnotných cen včetně předání korunky vítězce soutěže

Soutěžní disciplíny:

  1. Mluvené slovo – předem připravená pozvánka do místa kde žiji, chodím do školy, trávím volný čas….které je mému srdci blízké. Tato disciplína je spojena s doplňujícími otázkami poroty, týkající se znalosti regionu
  2. Předvedení krajového prvku – zvyku, tradice či pověsti – možnost využití kostýmů, rekvizit apod.
  3. Volná disciplína – prezentace osobního šarmu způsobem, který si sama soutěžící předem určí např. tanec, zpěv, módní přehlídka, pantomima,scénka apod.

Zvládnutí každé disciplíny je omezeno časovým limitem max. 2,5 minuty.


KRNOVSKÁ REGINA 2010

Pátý ročník „Krnovské Reginy 2010“ se uskutečnil 8. prosince 2010 tentokrát v lehce dramatickém duchu. Soutěž zaměřená na propagaci turismu v různých regionech České republiky měla bohužel o dvě soutěžící méně, protože typické zimní počasí nedovolilo soutěžícím z Jesenicka dorazit do Krnova. Přesto se ale moderátoři, organizátoři, porota i diváci nenechali situací vyvést z míry a do soupeření ve třech disciplínách se pustili s vervou. Moderátoři Sára Konečná a Sebastián Schupke velice vtipně laškovali se soutěžícími na téma FACEBOOK, který vládne světem. Letošní kolo velmi obohatila tři děvčata z Hané. Přijely zviditelnit turisticky atraktivní region, kterým je Olomoucko, a to se jim také povedlo. Právě Hanačka Pavla Poláková z Topolan zvítězila u poroty i diváků, a domů si přivezla hodnotné věcné ceny i pověstnou královskou korunku. Také druhé místo obsadila soutěžící za Olomoucko s příznačným jménem Kateřina Ječmeňová z Hněvotína, která ve volné disciplíně bravurně předvedla hanácké nářečí. Porota ji zvlášť pochválila za nejlepší vystižení předepsaných disciplín. Na třetím místě skončila Barbora Šlapetová ze základní školy Města Albrechtic, jejichž region také reprezentovala. Průběh soutěže zpestřili také studenti SOŠ DCR ukázkami společenských tanců. Krnovská Regina 2010 měla velmi osobitou atmosféru a všichni zúčastnění si sebou odnesli příjemné zážitky.

 

 

 

 

KRNOVSKÁ REGINA 2009
 

Už počtvrté pořádala naše škola soutěž pro děvčata zaměřenou na propagaci regionálního cestovního ruchu, “Krnovská Regina 2009“. Soutěž proběhla 8. prosince 2009 v paláci Silesia v Krnově a přestože účast soutěžících byla poznamenána chřipkovou epidemií, laťka byla nasazená velmi vysoko. Letošní kolo se neslo v hudebním stylu právě probíhající česko-slovenské superstar. Děvčata ze základních škol zdejších regionů prezentovala ve třech disciplínách Jeseník, Českou ves, Opavsko, Liptáň a okolí a Jindřichov.
Desetičlenná porota z řad odborné veřejnosti, médií a sponzorů měla nelehký úkol hodnotit jednotlivé výkony. Absolutní vítězkou soutěže a REGINOU – královnou svého regionu se stala nejmladší, teprve 13-ti letá soutěžící Lucie Grodová z Radkova, která svým vystoupením zviditelnila Opavu a okolí. Také publikum si letos poprvé hlasováním mohlo zvolit svou favoritku. Tou se stala jednoznačně Aneta Krkošková z Jindřichova, která také od poroty získala 2. místo. Třetí příčku obsadila Monika Hudcová zastupující Jeseník.V průběhu akce si všichni zúčastnění užili ojedinělou hudební produkci mladé krnovské kapely MORFETAMIN a bruntálského hudebního seskupení „Dely’s Dreary Day“, což zvýšilo atraktivitu soutěže.

 

 

 

KRNOVSKÁ REGINA 2008

SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově uspořádala dne 8. prosince 2008,
v paláci Silesia v Krnově, 3. ročník soutěže o krnovskou královnu regionu.
1. místo - Karolína Janáčová
2. místo – Zuzana Melecká
3. místo – Jana Pazderová

Cenu sympatie - Karin Rajnochová
Cena za originalitu – Natálie Kavanová

 

 

 

 

 

KRNOVSKÁ REGINA 2007
 

1. místo - Sára Mrázová – ZŠ Jeseník
2. místo – Markéta Turková – ZŠ Jeseník
3. místo – Martina Sikorová – Česká Ves
zvláštní cena poroty – Monika Foltýnová – ZŠ Žižkova Krnov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KRNOVSKÁ REGINA 2006

Zklamáním pro nás byla pouze jedna soutěžící z Krnova, ale velkou radost nám udělala tři děvčata z České Vsi a soutěžící z Města Albrechtic. Záhadným způsobem se také den před soutěží odhlásila dívka z Bruntálu. Tato skutečnost však vůbec neovlivnila samotný průběh soutěže, kterou vtipně a bezprostředně moderovala ve dvojici se svým kamarádem Tomášem Lefendou studentka čtvrtého ročníku Kristýna Víchová. Výkony soutěžících hodnotila devítičlenná porota, složená ze zástupců SOŠ dopravy a cestovního ruchu, města Krnova, cestovní agentury, médií a podnikatelů v cestovním ruchu.
V první disciplíně nejvíce zazářila svou originální výřečností Petra Lasovská z České Vsi, která zastupovala Jesenicko. Druhou disciplínu velmi dobře zvládla Lenka Gadzialová z Města Albrechtic, která si vybrala náročnou pověst o řece Opavici. V závěrečné disciplíně upoutala svou choreografií mažoretka Adriana Kadlecová z České Vsi a všechny přítomné oslnila skvělou světelnou show s balónky Barbora Jurníková z České Vsi. Porota měla nelehký úkol vybrat královnu regionu.
Nakonec se na prvních třech místech umístily dívky z České Vsi, které opravdu profesionálně zastupovaly Jesenicko. Královskou korunku získala Barbora Jurníková, na druhém místě skončila Petra Lasovská a třetí místo obsadila Adriana Kadlecová. Soutěž provázela příjemná atmosféra umocněná fandícími diváky a tak věříme a těšíme se, že druhý ročník Krnovské Reginy v roce 2007 bude mít ještě více příznivců i v řadách soutěžících z krnovských základních škol.

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice