Polští studenti v naší škole

Ve dnech 23. až 25. 5. jsme se zúčastnili výměnného pobytu s polskými studenty, kteří nás přijeli navštívit do Krnova.
V den jejich příjezdu jsme se s nimi radostně přivítali a oni se poté ubytovali na školním internátě. V jídelně jsme se společně naobědvali a vyrazili na prohlídku Krnova, jejíž součástí byla fotografická soutěž. Postupně po skupinách jsme se scházeli u Domů dětí Méďa a šli na krnovskou rozhlednu. Jelikož byl krásný slunný den, dal nám výšlap do schodů dost zabrat. K večeru jsme se vydali na bowling, kde nás čekalo občerstvení a skvělá zábava.
V úterý jsme autobusem jeli do Olomouce. Nejdříve jsem se prošli po historické části města. Dále jsme zamířili do ZOO Na Kopečku. Opět bylo teplo nejen nám, ale i zvířatům v zahradě.
Poslední den už nám počasí tolik nepřálo a bylo chladno, návštěvu bruntálského aquaparku to ale neovlivnilo. Všem se nám tam velice líbilo a nejvíce nás nadchl tobogán, divoká řeka a sauna. I po třech hodinách dovádění se nám odtud nechtělo, ale program pokračoval návštěvou Ludvíkova, kde nás v restauraci U Jiřího čekala pizza. Té ovšem bylo tolik, že nebylo v našich silách všechno sníst. A proto jsme si zbytky vzali domů. Možná to bylo trochu trapné, ale bylo nám té pizzy líto.
Naším dalším cílem se stala Karlova Studánka. Čechům i Polákům se okolí moc líbilo. Myslím, že málokomu se chtělo vracet zpátky do Krnova. Tam jsme se všichni rozloučili a Poláci jeli domů, ještě ten večer nám po nich bylo smutno a doufáme, že se někdy opět setkáme. Na tyto úžasné zábavné dny nikdy nezapomeneme.

Hana Keprdová a Adriana Krettková, 3.C

Kategorie: 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice