Informace ke studiu - p. Dorňáková (stud. oddělení),  dornakova@sos-dcr.cz 
tel. 554 613 075, mobil 733 164 509 nebo 608 713 223

Povinné informace - IZO, IČ, datová schránka, bankovní účet ...

Den s absolventy

Ve čtvrtek 30. ledna 2020 jsme pozvali šestnáct našich absolventů na projektový den „Den s absolventy“. Jejich cílem bylo nejen se vrátit na pár hodin do školy, kde prožili krásné čtyři roky, ale především povědět svým následovníkům, jaká byla jejich profesní cesta, kde studovali, pracovali, kam vycestovali, jaké vzlety a pády zažili. Přitom podtextem jejich „přednášek“ bylo – můžeš dělat cokoli, když chceš.

Úspěchy studentů na veletrzích cestovního ruchu v Brně

Také letos se zapojili naši studenti do celostátních soutěží v rámci doprovodného programu veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour v Brně. V pátek 17. ledna obhajovali odborné znalosti, dovednosti a nápady před porotou složenou z profesionálů v cestovním ruchu.

Postoupili jsme do krajského kola Ekonomické olympiády

V prosinci minulého roku proběhla na naší škole Ekonomická olympiáda. Zapojili se do ní studenti druhého a třetího ročníku. Skvělého úspěchu dosáhla studentka 3. C Denisa Mrkvová. Ta postoupila do krajského kola této olympiády. Krajské kolo se uskutečnilo ve středu 29. ledna na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné.

Olympiády - školní kola

Informace o výsledcích školních kol olympiád v jednotlivých předmětech.

Domácí a zahraniční cestovní ruch

Ve čtvrtek 9. ledna si mohli studenti třetích a čtvrtých ročníků vyzkoušet, jaké to je být posluchačem na vysoké škole. Seminář na téma „Domácí a zahraniční cestovní ruch“ zajistili u nás ve škole vyučující z katedry cestovního ruchu Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné.

Okresní přebor dívek a chlapců ve šplhu

Soutěž proběhla v úterý 12. 12. 2019 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov. Závodily základní i střední školy okresu Bruntál, každou z nich reprezentovalo čtyřčlenné družstvo. Tři nejlepší byli započítáni do výsledků v soutěži družstev. Každý závodník šplhá celkem třikrát a započítávají se dva nejlepší výkony.

Přednáška o podnikání

V úterý 17. prosince2019 se ve spolupráci s nezávislým a svobodným spolkem podnikatelů konal seminář z programu Můžeš podnikat. Před studenty 3. ročníků se postavili dva podnikatelé z Moravskoslezského kraje, pan Tomáš Gřešek z firmy Eduway a pan Roman Šmiřák z firmy RainFallows.

Vánoce v Domě seniorů a Harmonie

V úterý 3. prosince 2019 jsme navštívili klienty Domu seniorů a Harmonie, abychom jim zpestřili odpoledne vystoupením, které si pro ně připravili ubytovaní žáci prvního, druhého a třetího ročníku v dramatickém kroužku.
Předvedli pásmo vánočních písní, koled, básniček a hry na klavír pod názvem „ Vánoční ladění.“

Na babetě do Gruzie

Mikulášská nadílka měla letos u nás ve škole netradiční podobu. Se zážitky z neobvyklého cestování se s námi přišel podělit mladý cestovatel Filip Tomášek, 23letý student Vysoké školy báňské v Ostravě.

Online soutěže v anglickém jazyce Best in English

V pátek 29. 11. 2019 se konal už 9. ročník online soutěže v anglickém jazyce Best in English. Této soutěže se účastní školy z celé Evropy a je stále více oblíbená.

Pages

Subscribe to SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o. RSS

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice