Soutěže

Středoškolský pohár v atletice dorostu – zahájení příjemné tradice

24. září 2019 se letos uskutečnil další ročník okresního kola Středoškolského poháru v atletice dorostu děvčat a chlapců. S menšími peripetiemi, zejména z důvodů dalších školních akcí, naše Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu sestavila tým děvčat i chlapců.

Okresní soutěž ve stolním tenise

Okresní soutěž ve stolním tenise se konala ve středu 16. 11. 2019 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov.
Soutěže chlapců se v letošním roce zúčastnilo pět družstev. Úroveň všech soutěžících byla vzácně vyrovnaná.

Okresní kolo v turnaji ve fotbale chlapců

V úterý 8. 10. se na fotbalovém hřišti v Chomýži konalo okresní kolo v turnaji ve fotbale chlapců, kterého se zúčastnila i naše škola, která hned po prvním zápase postoupila do okresního finále.

Noční maraton v psaní na klávesnici

Opět je tu další „nocovka“ v psaní na klávesnici – tradiční rozloučení třeťáků s předmětem Písemná komunikace. Využili jsme blížící se velikonoční volno a přidali jsme k němu pohodově strávenou noc při klávesnici s myšlenkou překonat sebe samé. Třicet třeťáků se sešlo večer 16. 4. ve škole, aby ve družstvech soutěžili v desetiminutových opisech.

Krnovský studentský podnikatelský inkubátor

Ve středu 17. dubna 2019 proběhl 11. ročník soutěže Krnovský studentský podnikatelský inkubátor. Akci pořádala tradičně naše škola ve spolupráci s Městským úřadem Krnov. Cílem soutěže je dát prostor mladým lidem a jejich podnikatelským nápadům, které mohou obohatit nabídku na trhu.

Okresní přebor Poháru Josefa Masopusta v kopané

Dne 16. 4. 2019 se konal okresní přebor Poháru Josefa Masopusta v kopané chlapců. Soutěž proběhla na umělé travnaté ploše v Bruntále a organizátorem byla SPŠ a OA Bruntál. Tohoto finále se zúčastnila čtyři družstva škol našeho okresu a hrálo se systémem každý s každým.

Krajské kolo Olympiády v jazyce španělském

Ve čtvrtek 28. března proběhlo v Ostravě krajské kolo Olympiády v jazyce španělském.

Matematický klokan 2019

Letos jsme celosvětově známou soutěž Matematický klokan zorganizovali v úterý 26. března. Ráno se naši odvážní matematici sešli v učebně IT2 a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů. V letošním roce o soutěž nebyl moc velký zájem, ale nakonec se přihlásilo 5 studentů z  1. a 2. ročníků.

Jazykové olympiády

Ve dnech 18. a 19. března proběhla v Ostravě krajská kola jazykových olympiád. V pondělí v ruštině a v úterý v jazyce německém.
V obou případech jsme měli na soutěži své zástupce, v obou případech to byli shodou okolností mladí muži (JR - Jakub Šorm z 2. B, JN - Jan Jirásko  z 2. A).

Okresní přebor středních škol v alpském lyžování a snowboardingu

Ve čtvrtek 14. března proběhla po dlouhých letech soutěž v alpském lyžování. Naše škola se těchto závodů zúčastnila ve své historii poprvé.

Seiten

Subscribe to Soutěže