Ostatní akce školy

„Utajený svět“ Arnošta Vašíčka

V pátek 15. února zavítal mezi nás známý český spisovatel, cestovatel, scénárista a záhadolog PhDr. Arnošt Vašíček. V krnovském kině se uskutečnila netradiční forma vyučování.  Poutavá přednáška  zpestřila a rozšířila znalosti studentů z oblasti literatury, dějepisu, zeměpisu nebo dějin kultury.

„Živá knihovna“ studijních možností

Svět techniky v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě se stal centrem dění pro žáky základních a středních škol ve středu 30. ledna 2019. Krajský úřad v Ostravě ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy zde pořádal už opakovaně „Živou knihovnu“ studijních možností.

Cyril a Metoděj

Studenti prvních ročníků zavítali na SPgŠ v Krnově, kde navštívili zdejší divadelní minisál, ve kterém jim Divadlo loutek z Ostravy předvedlo rozverné představení přibližující život a práci Konstantina a Metoděje.

„Mé milé peníze! Mé chudinky penízky!“

Na naší škole je už zvykem přizdobit si předvánoční atmosféru návštěvou divadla. Rok se s rokem sešel a Divadlo Různých Jmen je zase tady. Studenti i učitelé byli tentokrát svědky slavné francouzské divadelní hry z dob klasicismu „Lakomec“.

XVII. školní a stužkovací ples

Je již tradicí naší školy, že na podzim každého kalendářního roku se koná školní ples, který je zároveň plesem stužkovacím. Letošní ples se konal v sobotu 24. listopadu 2018 ve Slezském domově v Krnově.

Akce DM

Ve středu 26. října 2018 jsme uskutečnili na Domově mládeže zábavné odpoledne k zahájení nového školního roku.

Podzimní prohlídka Krnova pro děti

Už po několikáté naši studenti  provázeli městem  děti základní školy. Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se dvě třetí třídy 2. základní školy v doprovodu mladých průvodců dozvěděly zajímavé informace z historie Krnova.

I Ty můžeš podnikat

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se ve spolupráci s nezávislým a svobodným spolkem podnikatelů konal na naší škole seminář z programu Můžeš podnikat. Před studenty 4. ročníků se postavili dva podnikatelé z Moravskoslezského kraje, pan Michal Ondra (firma MiOn Investment, s .r. o.)  a pan Roman Šmiřák (firma RainFallows).

Exkurze na letišti v Brně

Studenti prvních ročníků SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově se dne 8. 10. zúčastnili exkurze na letišti Brno Tuřany. Zde si mohli prohlédnout nejen odletovou i příletovou halu a její vybavení, ale museli také projít bezpečnostní kontrolou a seznámit se s odbavovacím systémem a dalšími pracemi na letišti.

Adaptační kurzy 2018

Nový školní rok začal pro třídu 1. A  3. 9. 2018 rovnou adaptačním kurzem.  Další týden v pondělí vyrazila na „adapťák“ 1. B  a ve středu je vystřídala třída 1. C. Každá třída „prváků“ absolvovala 2,5 dne v příjemném prostředí Horského hotelu Brans v Malé Morávce.

Seiten

Subscribe to Ostatní akce školy