Studentské volby do Evropského parlamentu

Opět jsme se zúčastnili projektu Studentské volby, tentokrát do Evropského parlamentu. Jednalo se o volby programu Jeden svět na školách pod záštitou nadace Člověk v tísni – www.jsns.cz. Naši žáci měli možnost si vyzkoušet, jak takové volby probíhají.
V úterý 7. 5. 2019 všechny třídy navštívila volební komise sestavená ze studentů 2.B. Každý z „voličů“ měl možnost vybrat svého kandidáta z reálně kandidujících stran. Abychom usnadnili „voličům“ jejich rozhodování, připravili jsme pro ně medailony jednotlivých evropských frakcí a také priority, které chtějí prosazovat největší strany v ČR. Možnost hlasovat měli všichni přítomní žáci školy a účast byla velmi hojná.
Při neúčasti 4. ročníků a žáků 2. ročníku, kteří jsou na praxi, se voleb zúčastnilo 231 našich studentů. Jejich voličské hlasy získala Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT, na druhém místě Česká pirátská strana, na třetím ANO, vytrollíme europarlament.

V celorepublikovém sčítání Studentské volby vyhrála Česká pirátská strana. Podrobnější výsledky, i podle regionů, najdete na https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb.

Velký dík patří organizačnímu týmu ve složení Gabriela Bláhová a Matěj Sekanina a volební komisi – Matěji Sekaninovi, Janě Karafiátové, Karolíně Procházkové a Jakubu Chomovi.

Matěj Sekanina, předseda volební komise

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice