Karel IV.

V pátek 9. září se studenti třetího ročníku Kateřina Tomíčková a Aleš Vybíral zúčastnili soutěže v jazyce německém na téma Karel IV. - Čech, Němec, nebo Evropan? Setkání se konalo v rámci Česko-německého týdne v Krnovské synagoze, kterou navštívila i početná skupina bývalých obyvatel Krnova a okolí, kteří nyní žijí v Německu. V porotě zasedli kromě rodáků i zástupci Slezské univerzity v Opavě. Celá soutěž byla obohacena přednáškou o historii Krnovské synagogy. Účastníkům přišli popřát mnoho úspěchů i zástupci města a organizátoři Česko-německého týdne.
Naši žáci se na tuto soutěž tvrdě připravovali už od června a příprava se nakonec vyplatila. V těžké konkurenci týmů ze SPgŠ a SZŠ Krnov, ZŠ z Města Albrechtic a 2 týmů krnovského Gymnázia skončili na úžasném 2. místě. Za vítěznou uměleckou prezentací žáků z Města Albrechtic zaostali pouze o jediný bod. Ti nejlepší si odnesli nejen zajímavou finanční odměnu, ale i motivaci do dalšího studia němčiny.

Aleš Vybíral, student třídy 3.B

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice