Výsledky 35. ročníku CORNY Středoškolského atletického poháru 2016

Okresní soutěž v atletice proběhla 20. 9. 2016 na atletickém stadionu v Krnově. Soutěž organizovalo Gymnázium Krnov, ve spolupráci s  SpgŠ a SZŠ Krnov.
Mezi děvčaty o umístění bojovalo 5 družstev, přičemž naše dívky obsadily celkové 3. místo za Gymnáziem Krnov a Gymnáziem Rýmařov.
Nejhodnotnějšího výkonu s počtem 690 bodů dosáhla Kyte Dominika za výkon 8,3 sekundy v běhu na 60 m. Druhý nejhodnotnější výkon předvedla Glejtková Hana za výkon 143 cm ve skoku vysokém, kde získala 544 bodů. Dále naši školu reprezentovala tato děvčata: Vidermanová Sabina, Šišková Eliška, Zaoralová Petra, Hepperová Alexandra, Slavíková Kristýna, Hlinková Karin, Koláčková Lucie, Borská Jolana, Černá Klára a Ovšáková Jana.
V soutěži chlapců soutěžilo 5 družstev středních škol okresu Bruntál.
Nejlepšího výkonu z družstva naší školy dosáhl Franek Filip, student druhého ročníku, který v běhu na 1500 m za čas 4:39,62 získal 683 bodů. V letošním roce byl jeho výkon o 20 vteřin lepší než v roce loňském. Také ve skoku vysokém podal vynikající výkon 171 cm, za který získal 552 bodů. I v této disciplíně se oproti loňskému roku vylepšil, a to o 12 centimetrů. Těmito výkony získal nejvíce bodů pro družstvo. Vyzdvihnout musíme také výkon Hořínka Vojtěcha, který získal 585 bodů za 175 cm ve skoku vysokém. Tímto výkonem v soutěži zvítězil. Dále reprezentovali naši školu tito hoši: Pácl Tomáš, Vybíral Aleš, Mayer Lukáš, Slíva Prokop, Breuer Tomáš, Červeňák Alexej, Kupčák Michal, Košťál Dan a Iliadis Nikolas.
Celkově se hoši umístili na pěkném 3. místě za Gymnáziem Krnov a Gymnáziem Bruntál.
Třídou s nejvyšším počtem reprezentantů naší školy byla třída 2.C. Velkým příslibem pro sportovní  soutěže do dalších let jsou pro nás výkony děvčat prvních ročníků.

Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Velčovská L.

Uč. TV

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice