Krnovský studentský podnikatelský inkubátor

Letos naše škola opět zorganizovala ve spolupráci s MÚ v Krnově soutěž Krnovský studentský podnikatelský inkubátor. Tato akce je určena studentům maturitních ročníků, kteří před porotou z řad odborníků z praxe prezentují a obhajují své podnikatelské nápady.
Ve čtvrtek 7. dubna 2016 se uskutečnil osmý ročník soutěže v konferenční místnosti krnovské hasičárny. Do soutěže se přihlásily dvě studentky SOŠ cestovního ruchu v Pardubicích a 6 studentů SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově. Jejich podnikatelské záměry vycházely ze zaměření studijních oborů a směřovaly do oblasti turismu.
V porotě zasedly: Marie Naumovská, majitelka CA Orient zastupující prodejce zájezdů INVIA, Ing. Monika Vyležíková, vedoucí oddělení kultury, sportu a cestovního ruchu na MÚ v Krnově, Ing. Kamila Zapletalová, účetní a daňová poradkyně a Zuzana Pavlusová, pracovnice TIC Krnov.
Soutěžící ve vymezeném časovém limitu 4 minut formou diskuze s porotou obhajovali reálnost a originálnost svého projektu. Zvláštní cenu poroty si zasloužila studentka Kateřina Špačková, která přišla s nápadem komentovaných prohlídek Ostravy na kolech. Třetí místo udělila porota Drahoslavě Máchové za nápadité balíčky zájezdů po ČR s tématikou temné turistiky, ve kterých nabízela návštěvu míst spojených s tajemnem či temnou historií. Druhé místo získala Kristýná Tichá za návrh vinárny ve Světlé nad Sázavou. Vítězkou se stala Nicol Bubíková, která všechny bezpochyby zaujala zájezdem spojeným s horolezectvím.

Soutěž opět potvrdila, jak důležitý je kontakt teorie s praxí. Mladí lidé získali cenné rady a zkušenosti, porotci zase nové pohledy a názory na současnou problematiku turismu.

Ing. Ellen Páclová

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice