Přírodovědný klokan 2015

Letos se opět po roční přestávce 4 studenti z naší školy zapojili do známé přírodovědné soutěže Přírodovědný klokan. Tato soutěž je určena pro studenty 1. a 2. ročníků, kteří soutěží v kategorii Junior. Otázky jsou vybírány z biologie, fyziky, chemie, matematiky a zeměpisu.
Ve středu 21. října se naši odvážní přírodovědci sešli v učebně 2. B a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů. Během 40 minut museli vyřešit 24 náročných úloh a vybrat vždy z pěti nabízených odpovědí tu správnou. Za správnou odpověď obdrží žák podle obtížnosti 3 až 5 bodů. Za špatně zodpovězenou úlohu se jeden bod odečítá.
V  juniorské kategorii se nakonec utkali pouze studenti z 2. ročníku. První místo obsadil Aleš Vybíral z 2. B se 46 body. Na druhém místě byla Eliška Ostroborodová ze třídy 2. C s 36 body. Třetí místo vybojovala Dominika Petkovská také z 2. C s 30 body.
Všichni účastníci soutěže dostali osvědčení o účasti.
Snad se nám příští rok podaří najít více nadšenců i mezi prvními ročníky.
Všem klokanům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme.

Za kabinet fyziky Mgr. Jiří Švéda

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice