Budoucí učitelé z německého Würzburgu poznávají český školský systém

 

Potěšila nás prosba germanistů Slezské univerzity v Opavě, abychom jednoho říjnového dopoledne přivítali  studenty Univerzity Würzburg a představili jim naši školu, způsoby vyučování i veškeré aktivity. Více než 20 budoucích učitelů se zajímalo o obory vyučované na naší škole, získali informace o nových didaktických metodách, státní maturitní zkoušce, praxích i uplatnění našich studentů po absolvování studia. Během prohlídky školy se jim věnovali naši učitelé, mohli nahlédnout do prací studentů ve fiktivních firmách, do itinerářů ze zájezdů pořádaných v minulých letech, dozvěděli se o plánovaných cestách.

Velké poděkování patří vyučujícím, kteří předvedli německým studentům v hodinách anglického jazyka, zeměpisu, dějin kultury a informatiky svůj způsob výuky. Ale i naši studenti se na příjezd hostů připravili. Jako budoucí průvodci se nezalekli cizojazyčného výkladu a v nepříznivém počasí, pod deštníky, odvedli skvělou práci - podali základní informace o našem městě a nejvýznamnějších památkách.

Mgr. M. Maliszewská

 

Kategorie: 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice