Born to be wild

Ve dnech 9.-12. června 2011 proběhlo první trojstranné setkání Čechů, Poláků a Němců v pohraniční německé vesničce Großhennersdorf. Při společném programu jsme se mohli vzájemně poznat a spřátelit se.

První den byl nabitý integračními hrami a jazykovými animacemi. Večer jsme u táboráku probírali první dojmy.

Následující den nás nadchlo lanové centrum Abenteuer Kletterwald v Großschönau, kde jsme společnými silami postavili vory. S těmi jsme se poté doplavili pro odměny, které na nás čekaly uprostřed jezera. Večer pro nás byla připravena tajemná procházka vesničkou, kdy jsme ve dvou skupinách podle fotografií dorazili do cíle – do místního netradičního Kulturcafé. Zde jsme si mohli objednat dobré pití a pobavit se v příjemném prostředí.

Třetí den jsme navštívili město s tisíciletou tradicí Bautzen (Budyšín). Na témata Móda, Hudba a Sport smíšené skupinky sbíraly materiál pro pozdější prezentace. Nafotily vtipné fotografie a s místními mladými lidmi natočily interview. Odpoledne pak proběhlo hodnocení a prezentace ve třech jazycích.

Poslední večer jsme se všichni sešli u grilu a příjemně naladěni jsme neodmítli pozvání místní divadelní skupiny mladých lidí a zúčastnili se premiéry jejich hry ze života současné mládeže.

Závěrečná diskotéka spojená s mícháním nealkoholických koktejlů proběhla netradičně v divadelních kostýmech. V této chvíli jsme se už všichni velmi dobře znali a netvořili žádné národnostní skupinky.

Poslední den před odjezdem jsme si vyměnili kontakty, zhodnotili, co se nám líbilo i nelíbilo. Za pár dní každému přijde poštou pohlednice, na kterou mu ostatní účastníci napsali tajné vzkazy.

Takže i po návratu domů se máme na co těšit.

S těžkým srdcem jsme se loučili, udělali poslední fotky a rozjeli se do svých domovů.

Iva Burešová a Klára Pavlorková, 2.A

 

Kategorie: 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice