Informace ke studiu - p. Dorňáková (stud. oddělení),  dornakova@sos-dcr.cz
tel. 554 613 075, mobil 733 164 509 nebo 608 713 223
Povinné informace - IZO, IČ, datová schránka, bankovní účet ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lyžařské výcvikové kurzy 2020

První letošní kurz starších studentů proběhl v termínu 2. – 7. 2. 2020. Přestože nám nepřálo počasí, byli účastníci velmi úspěšní. Letos jsme vyškolili rekordní počet instruktorů. Průkaz získalo dvanáct lyžařů a pět snowboardistů. Všichni prokázali výborné dovednosti i znalosti a většina z nich je již mohla vyzkoušet i v praxi s malými dětmi v Tošovicích a na Annabergu.

Den mediální gramotnosti

Využili jsme nabídky Jednoho světa na školách a zorganizovali se třídou 3.A Den mediální gramotnosti.

Celý 4hodinový program byl rozdělen do dvou bloků. První blok vedl lektor vyškolený organizací Jeden svět na školách Bohuslav Sedláček.

Tvoje cesta #Onlinem

Ve středu 26. 2. jsme se zúčastnili preventivního projektu Tvoje cesta #onlinem na stanici krnovské policie. Nadporučík Karla Špaltová nás seznámila s hlavními riziky spojenými s používáním sociálních sítí.

Den s absolventy

Ve čtvrtek 30. ledna 2020 jsme pozvali šestnáct našich absolventů na projektový den „Den s absolventy“. Jejich cílem bylo nejen se vrátit na pár hodin do školy, kde prožili krásné čtyři roky, ale především povědět svým následovníkům, jaká byla jejich profesní cesta, kde studovali, pracovali, kam vycestovali, jaké vzlety a pády zažili. Přitom podtextem jejich „přednášek“ bylo – můžeš dělat cokoli, když chceš.

Úspěchy studentů na veletrzích cestovního ruchu v Brně

Také letos se zapojili naši studenti do celostátních soutěží v rámci doprovodného programu veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour v Brně. V pátek 17. ledna obhajovali odborné znalosti, dovednosti a nápady před porotou složenou z profesionálů v cestovním ruchu.

Postoupili jsme do krajského kola Ekonomické olympiády

V prosinci minulého roku proběhla na naší škole Ekonomická olympiáda. Zapojili se do ní studenti druhého a třetího ročníku. Skvělého úspěchu dosáhla studentka 3. C Denisa Mrkvová. Ta postoupila do krajského kola této olympiády. Krajské kolo se uskutečnilo ve středu 29. ledna na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné.

Olympiády v cizích jazycích

Informace o výsledcích školních kol olympiád v jednotlivých předmětech.

Domácí a zahraniční cestovní ruch

Ve čtvrtek 9. ledna si mohli studenti třetích a čtvrtých ročníků vyzkoušet, jaké to je být posluchačem na vysoké škole. Seminář na téma „Domácí a zahraniční cestovní ruch“ zajistili u nás ve škole vyučující z katedry cestovního ruchu Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné.

Okresní přebor dívek a chlapců ve šplhu

Soutěž proběhla v úterý 12. 12. 2019 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov. Závodily základní i střední školy okresu Bruntál, každou z nich reprezentovalo čtyřčlenné družstvo. Tři nejlepší byli započítáni do výsledků v soutěži družstev. Každý závodník šplhá celkem třikrát a započítávají se dva nejlepší výkony.

Přednáška o podnikání

V úterý 17. prosince2019 se ve spolupráci s nezávislým a svobodným spolkem podnikatelů konal seminář z programu Můžeš podnikat. Před studenty 3. ročníků se postavili dva podnikatelé z Moravskoslezského kraje, pan Tomáš Gřešek z firmy Eduway a pan Roman Šmiřák z firmy RainFallows.

Seiten

Subscribe to SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o. RSS