Informace ke studiu - p. Dorňáková (stud. oddělení),  dornakova@sos-dcr.cz
tel. 554 613 075, mobil 608 713 223
Bankovní účet - 144509092 / 5500

Podnikatelské nápady zaujaly porotu

Líheň budoucích podnikatelů. I tak by se dala nazvat soutěž Krnovský studentský podnikatelský inkubátor, kterou už podesáté pořádala naše škola ve spolupráci s Městským úřadem v Krnově. Ve středu 18. dubna 2018 v konferenční místnosti hasičárny v Krnově Kostelci obhajovali studenti středních škol před odbornou porotou své podnikatelské záměry.

Podnikatelský den

Třída 3. C projevila podnikatelského ducha a zorganizovala na naší škole „Podnikatelský den“. V rámci tohoto dne se studenti 3. ročníků dozvěděli o kryptoměnách, jak fungují a jak se s nimi obchoduje. Zkusili si simulaci obchodování na trhu se zadaným výrobkem, ale také vyslechli přednášku o Ryanairu, včetně informací, jak získat práci letušky.

Jižní Amerikou z Bogoty do Ria de Janeira

Virtuální cestování po Jižní Americe nám dopřál v úterý 17. dubna 2018 pan Ing. Ladislav Kalous z Pardubic. Opakovaně navštěvuje naši školu se svými cestovatelskými zážitky a zkušenostmi z různých koutů světa. V červenci a srpnu 2017 se mu podařilo navštívit šest zemí tohoto kontinentu.

Maraton v psaní na klávesnici

Letošní rozloučení třeťáků s předmětem Písemná komunikace připadlo opět na předvelikonoční období. Téměř třicítka se jich sešla 27. března večer, aby celou noc psali na klávesnici desetiminutové opisy, a to v pětičlenných družstvech. Večer po sedmé hodině jsme začali a ráno před sedmou skončili.

Pražský studentský summit

Druhým rokem se studenti naší školy zúčastnili prestižního projektu Pražský studentský summit (http://www.amo.cz/prazsky-studentsky-summit/). Na této akci studenti v různých orgánech OSN nebo NATO simulují jednání těchto institucí. V rámci pěti přípravných setkání na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze, různých doprovodných akcí a čtyř dnů jednání v Kongresovém centru, měli možnost získat obrovské zkušenosti v oblastech mezinárodních vztahů, politiky, životního prostředí a také rétoriky, argumentace, prezentování.

Matematický klokan 2018

Také letos se studenti  naší školy přihlásili do známé matematické soutěže Matematický klokan. Sedm studentů bylo z  1. ročníku, takže soutěžili v kategorii Junior. V kategorii Student (pro 3. a 4. ročníky)  si letos započítalo 5 studentů. V pátek 16. března ráno se naši odvážní matematici sešli ve třídě 1.A a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů.

Okresní kolo odbíjené dívek

Pořadatelem této soutěže byla SPgŠ a SZŠ Krnov a uskutečnila se v pondělí 7. 3. 2018. V letošním roce se opět, jako v posledních letech, soutěže zúčastnila čtyři velmi silná a vzácně vyrovnaná družstva. Byla to, kromě našich, také děvčata Gymnázia Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov a Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál. Hrálo se systémem každý s každým, na dva vítězné sety, každý set se hrál pouze do 15 bodů.

Innovation Camp Praha

I tento rok se náš tým zúčastnil unikátní soutěže Innovation Camp, která se konala 26. února 2018 v Praze. Zúčastnily se staré i nové tváře, z naší školy to byli studenti Markéta Šupáková, Dagmar Mrázková, Martin Glubiš, Matěj Šlosárek a Matěj Sekanina. Díky naší účasti na projektu SIR společnosti JA Czech (www.jacr.cz), jsme byli pozváni na tuto jedinečnou akci znovu.

Lyžařské výcvikové zájezdy

I v letošním školním roce naše škola pořádala 2 lyžařské výcvikové kurzy.
Prvního kurzu se zúčastnili studenti vyšších ročníků naší školy a proběhl jako každoročně v lyžařském areálu Paprsek u Starého Města pod Sněžníkem. Kromě družstev snowboardistů a lyžařů byly součástí výcviku také instruktorské kurzy.
Výcvik druhého kurzu proběhl rovněž v lyžařském středisku Paprsek. Účastnili se jej studenti našich prvních ročníků.

Workshop SoftSkills Brno 2018

V rámci projektu JA firma jsme se ve středu 7. února zúčastnili workshopu SoftSkills v Brně, který pořádala společnost Junior Achievement v sídle společnosti AT&T v Campus Square. Za naši školní firmu jsme jeli na tento workshop celkem čtyři - Matěj Sekanina, Diana Billichová, Martin Glubiš a Matěj Šlosárek.

Seiten

Subscribe to SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o. RSS