Ročník 2015/2016

Norimberk 2015

Motivací k výuce německého jazyka byl bezpochyby týdenní pobyt studentů v německém Norimberku.  V programu nechyběla návštěva jazykové školy, ve které jsme představili naši školu, město Krnov a zúčastnili se vyučování. Společně s německými studenty jsme si užili společný večer s živou hudbou a naučili se tančit skotské tance.
Staré město Norimberk má určitě každému co nabídnout. Dochované městské hradby, císařský hrad, dům Albrechta Dürera, hrázděné domy, staroměstský jarmark i podzimní trhy nás okouzlily.

Projekt Erasmus+ To Go International

Ve dnech 2. - 10. 9. 2015 se uskutečnil v Praze mezinárodní projekt TOGI, který byl financován za podpory Evropské unie v rámci programu Erasmus +.  Hostitelskou organizací byl Institut pro regionální rozvoj se sídlem v Praze, ve spolupráci s Europe Direct v Bruntále. Cílovou skupinou byli studenti ve věku od 16 do 22 let. Projektu se zúčastnily 4 členské země Evropské unie, a to Česká republika, Itálie, Bulharsko a Rumunsko. Naši školu reprezentovali celkem 4 studenti druhého a třetího ročníku a doprovázel je leader skupiny, který měl za úkol pomáhat své skupině a koordinovat program s ostatními leadery tohoto projektu.  Naši školu reprezentovali: Adam Kachyňa, Lukáš Gajdoš, Natálie Oršová a Hana Šťastná.

Mezinárodní projekt To Go International

Dne 15.-18. června 2015 se v Praze uskutečnilo přípravné setkání pro mezinárodní projekt „ To Go International“ (zkráceně TOGI), který je organizován v rámci programu Evropské unie Erasmus plus. Setkání se zúčastnili zástupci České republiky, Itálie a Rumunska. Naši školu reprezentovala společně se mnou studentka třídy 3.B Andrea Šimaňoková.

Subscribe to Ročník 2015/2016