Ročník 2013/2014

Mezinárodní projekt Empowerment of Disadvantaged Young People

Ve dnech 25. 6. - 8. 7. proběhl v rakouském Klafferu projekt s názvem „Empowerment of Disadvantaged Young People“. Projekt byl organizován v rámci programu EU „Mládež v akci“ a zahrnoval účast 7 zemí: Rakouska, České republiky, Portugalska, Itálie, Polska, Turecka a Bulharska.

Akcent@com

Ve dnech 12. – 13. 6. jsme společně s našimi polskými přáteli jeli na Praděd. Jednalo se o interkulturní workshop financovaný z projektu Euroregionu Praděd. Během dvou dnů jsme ve skupinkách (3 Češi + 3 Poláci) spolupracovali na záludných úkolech, navzájem soutěžili ve fyzicky i kreativně zaměřených aktivitách.

The European Youth Event 2014

Na pozvání pana Vojtěcha Mynáře, poslance Evropského parlamentu, se 7 našich studentek zúčastnilo akce „The EuropeanYouth Event 2014“ ve francouzském Štrasburku. Tématem setkání určeného mladým lidem byly nápady pro lepší Evropu.

Příprava mezinárodního tábora - Klaffer 2014

Ve dnech 9. - 11. května probíhala v rakouskému Klafferu příprava mezinárodního tábora organizovaného v rámci programu EU „Mládež v akci“.  Setkání se účastnili vedoucí z Rakouska, České republiky, Itálie, Bulharska, Portugalska, Polska a Turecka, kteří do Klafferu zavítají opět v létě, tentokrát každý se svými šesti studenty. Účastníci zde na přelomu června a července stráví téměř 14 dní (25. 6. - 8. 7.) a budou společně pracovat na projektu „Empowerment of Disadvantaged Young People“.

Image of Movement II

Letní setkání mládeže z Itálie, Polska a České republiky se konalo 10. až 16. 7. ve Varšavě.
Účastníci se vzájemně poznávali, učili se vnímat pohyb, vyzkoušeli si veřejné vystoupení v amfiteátru, natáčeli a upravovali videoklipy, fotografovali profesionální technikou, chystali zábavu pro ostatní, připravovali typická jídla, malovali abstraktní obrazy, poslouchali oblíbenou hudbu, užívali si krásy přírody, prošli si nejznámější místa Varšavy.

Subscribe to Ročník 2013/2014