Okresní kolo středních škol ve šplhu

Soutěž proběhla dne 8.12.2010 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov. Závodily základní i střední školy okresu Bruntál, každou z nich reprezentovalo 4-členné družstvo.
Naši školu reprezentovali čtyři hoši: Záruba Tomáš, Burda Martin, Krejčí Zdeněk a Rozehnal Michal. Pouze Michal závodil již v loňském roce, takže další tři hoši museli teprve získat zkušenosti. Přesto jejich 4. místo mezi osmi soutěžícími je velmi pěkné. Součet dvou nejlepších časů z našich studentů měl Tomáš Záruba. Jeho nejlepší čas byl 5,96 sekund. Vezmeme-li v úvahu,že šplhá na laně bez přírazu- pomoci nohou, pak je to čas velmi pěkný.
Závodících děvčat jsme měli více, za školu soutěžilo družstvo A i B. Ve družstvu A reprezentovala: Bednářová Jiřina, Sošková Veronika, Karkošiaková Nikola a Hickelová Pavlína. Celkově obsadila děvčata 2. místo a v jednotlivcích se umístila na celkovém 2. místě Bednářová Jiřina a na 3. místě Sošková Veronika. Bohužel se nám nepodařilo těsně porazit dívky SPgŠ a SZŠ Krnov, přestože do krajského kola postupuje i naše družstvo.
Ve družstvu B školu reprezentovala: Jašková Kristýna, Krupová Sabina, Kleinová Veronika a Kočíbová Denisa. Jejich výkony byly v porovnání s výkonem družstva A jen o několik vteřin horší.
Věříme, že v příštím roce jasně postoupíme z prvního místa do krajského kola.
Mgr. Velčovská L.

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice