Veletrh fiktivních firem Olomouc

Ve dnech 10. a 11. prosince 2015 se studenti a studentky 4.C zúčastnili 4. ročníku Veletrhu fiktivních firem Olomouc, který se konal v reprezentativních prostorách BEA campusu Olomouc, v budově, kde sídlí také Moravská vysoká škola. Veletrhu se zúčastnilo 34 firem registrovaných v síti CEFIF, kromě českých fiktivních firem zde vystavovaly také školní firmy z Ruska a ze Slovenska. Letošní soutěže byly rozděleny do 2. částí – v 1. části hodnotila odborná porota firemní materiály jako katalog, logo, vizitky apod. a ve 2. soutěžní části se hodnotilo samotné obchodování a obchodní dovednosti jednotlivých účastníků a firem.

Tetovací salon Dolor, s. r. o., obsadil se svým katalogem krásné 7. místo. Jeho autorka Lenka Janderová obstála se svým originálním nápadem v silné konkurenci 34 firem velmi dobře. Studenti také opět představili nejen poskytované služby, ale také svou firemní kampaň „Stop předsudkům proti tetování…“. Stánek byl v neustálém obležení zájemců o tetovací služby. Je jen škoda, že nebyla vypsaná soutěž o nejnavštěvovanější stánek veletrhu. Tetovací salon Dolor na veletrhu zastupovali – Lenka Janderová, Hanka Kijonková, Tereza Kružolková, Katka Rumianová, Denisa Štyrská, Hanka Jemeková, Barča Mertová, Anna Ryšková a Nicolas Olma.

Svatební salon BELIEVE, s. r. o., se na veletrh v letošním roce připravoval velmi pečlivě a práce se rozhodně vyplatila. Díky sponzorovi firmy, panu Kühnelovi, získala firma, kromě jiného, možnost spolupracovat s profesionály. Studentky poslechly odborné rady a vytvořily katalog, který porotu velmi zaujal a byl náležitě oceněn. Firma se zúčastnila i dalších soutěží jako např. prezentace v PowerPointu, nejlepší vizitka, nejzajímavější maskot apod. Po prvním soutěžním dni firma získala dvě první místa za nejlepší logo a katalog. Druhý den pak úspěchy pokračovaly a společnost Believe získala další 4 významné ceny. Svatební salon na veletrhu reprezentovali – Vlaďka Brožová, Maja Kühnelová, Markéta Jurošková, Kristýna Pastrňáková, Eliška Juráková a Vojta Fojtík.

1. místo – The best company logo

1. místo – The best catalogue

1. místo – The best business comunication

2. místo – The best representative girl - Eliška Juráková

2. místo – The best trade stall

3. místo – The best company

Děkujeme studentům za odvedenou práci a reprezentaci školy na veletrhu. Velký dík patří také sponzorovi firmy, p. Kühnelovi za finanční podporu, odbornou pomoc a foto/video reportáž z veletrhu.

Ing. Erika Tichá, Bc. Richard Vojtek