Účetnictví 2017

Olympiáda z účetnictví
Studenti 4. ročníku měli možnost v prosinci -  ještě před maturitou - prověřit své znalosti ve školním kole Olympiády z účetnictví. Soutěžící řešili příklady z probraného učiva a ověřili si, zda by se svými   znalostmi uspěli u praktické maturitní zkoušky. Nejlépe zvládli zadané úkoly Adéla Šťastná, Jakub Kobielusz a David Uvíra. Výborných výsledků dosáhli také Aneta Komárková, Alexej Červeňák, Aneta Křížová a Klára Pešatová.
První dvojice (Adéla Šťastná, Jakub Kobielusz) reprezentovala v lednu naši školu na Celostátní soutěži MDD (Má dáti, dal), kterou každoročně pořádá Soukromá vysoká škola ekonomická ve Znojmě.

11. ročník Celostátní soutěže MDD, Znojmo
Tato soutěž se považuje za „neoficiální mistrovství ČR v účetnictví“. Celkově se zúčastnilo 90 studentů ze 46 středních škol, z toho bylo 40 obchodních akademií, kde je účetnictví hlavním předmětem. Naši školu reprezentovali Adéla Štastná a Jakub Kobielusz (oba 4. C), vítězové školní olympiády. Nebyli v lehké situaci – odjížděli totiž z Krnova již v pět hodin ráno a krátce po příjezdu do Znojma řešili náročné příklady ve čtyřhodinové certifikované části soutěže. Druhý den následoval test z teoretických znalostí ekonomiky a účetnictví. Aby soutěžící získali Certifikát, museli dosáhnout 60 ze 100 možných bodů. Adéla i Jakub certifikát získali a svým úspěchem opět zviditelnili naši školu. Děkuji.

Ing. Brigita Kubiková

A jaké byly dojmy studentů samotných?
„Po příjezdu do Znojma nás čekal čtyřhodinový test, který prověřil naše znalosti z účetnictví. Díky pečlivé přípravě  jsme ho však s přehledem zvládli. Večer organizátoři soutěže zpříjemnili jak učitelům tak i nám studentům společenským posezením. Konkurence byla vysoká, ale i tak jsme oba dosáhli na Certifikát z účetnictví. Jsem rádi, že se nám několikatýdenní příprava vyplatila a že jsme se i tímto způsobem mohli připravit na maturitu z ekonomiky a účetnictví, která nás čeká koncem dubna.“

Adéla Šťastná a Jakub Kobielusz, studenti 4.ročníků