Okresní kolo soutěže družstev ve stolním tenisu

Organizátorem soutěže byla SPgŠ a SZŠ Krnov a utkání probíhala 23. 10. 2012. Soutěže dívek se zúčastnila pouze 3 družstva. První zápas našich děvčat byl náročný, protože soupeřkami byla děvčata, která již odehrála úvodní zápas a naše reprezentantky byly nerozehrané a nastoupily na nejsilnějšího soupeře. Proto děvčata neuspěla a zápas  prohrála.

Teprve druhé utkání s děvčaty SPgŠ a SZŠ Krnov byl vyrovnaným bojem. Naše děvčata vyhrála dvě dvouhry i čtyřhru a celkově se tedy umístila na pěkném druhém místě. Naši školu reprezentovala:  Kubisová Andrea, která měla zkušenosti již z loňského roku. Kijonková Hana a Dianová Michaela jsou studentkami 1. ročníku, takže zatím pouze sbíraly zkušenosti.

Hoši měli pozici složitější, protože bojovali v konkurenci šesti družstev. Ta byla rozdělena na dvě skupiny. Naši chlapci utrpěli ve skupině dvě porážky.V závěrečných utkáních o celkové pořadí už mohli bojovat pouze o páté místo. Tento zápas  se jim bohužel také nepodařilo vyhrát, takže skončili  celkově na šestém místě. Naši školu reprezentovali: Buranyč Jakub, Plavec Tomáš, Tomis Kamil a Chalupa Marek.

Protože se v letošním roce  ve stejném termínu konal na naší škole také zájezd do Osvětimi, byla sestava našich žáků na soutěži stolního tenisu bohužel oslabena o zkušené reprezentanty z loňského roku. Věříme, že v příštím roce již bude naše umístění lepší.

Mgr. L. Velčovská