PROFI GO, TOP GUIDE junior

24. 11. 2011 se naši studenti K. Křížová, P. Baranová, L. Palicová, J. Dovrtěl zúčastnili soutěže PROFI GO a K. Žambochová TOP GUIDE junior.  Tuto soutěž organizuje společnost Efekt MediA ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno.

Soutěž PROFI GO je určena mladým lidem se zájmem o práci v cestovním ruchu, zejména studentům středních a vysokých škol. Jejím cílem je pomoci se uplatnit v oblasti CR. Podmínkou účasti je znalost jednoho světového jazyka.  Letošního ročníku se zúčastnilo 45 soutěžících. Soutěž se skládá ze tří kol: 1. kolo je písemný test všeobecných znalostí z oblasti zeměpisu, historie, kultury (max. 50 bodů); 2. kolo videotest s pamětihodnostmi České republiky (max. 20 bodů). Prvních dvou kol se účastnili všichni soutěžící. Do 3. kola postoupili soutěžící K. Křížová, J, Dovrtěl a P. Baranová. Poslední částí soutěže byl 3minutový ústní pohovor ve zvoleném jazyce na vybrané téma. Dané okruhy byly Slovensko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Benelux, Velká Británie, Skandinávie, Itálie, Francie.

Naši studenti dosáhli vynikajících výsledků. Kateřina Křížová (3.A)  skončila na 3. místě, Jiří Dovrtěl (4.A) na 6. místě a Pavlína Baranová (3.A) na 10. místě.

Soutěže TOP GUIDE junior se zúčastnilo 39 soutěžících. Naši školu reprezentovala Klára Žambochová ze třídy 3.A. Tato soutěž je určena mladým lidem, kteří již mají zkušenosti s průvodcovskou činností. Podmínkou je opět znalost jednoho světového jazyka. Stejně jako první soutěž i tato má tři kola. První kolo je písemný test všeobecných znalostí, druhé kolo se skládá z videotestu tuzemských i zahraničních pamětihodností a do třetího kola pokračují jen nejlepší účastnící. Třetí kolo je tvořeno ústní prezentací jazykových a průvodcovských schopností ve světovém jazyce. Letošním tématem bylo zvoleno průvodcování hlavního města Prahy.

Klára Žambochová dosáhla výborného 10. místa.

Mgr. Gabriela Víchová