Prezentiáda 2013

Na prezentiádu – soutěž v prezentování – jsem chtěla jít, už když jsem se o ní poprvé dozvěděla, a po malém přemlouvání se ke mně přidali mí spolužáci Ivan Bělohoubek a Jan Calábek. A téma? Dokonalý učitel nebo jak bych chtěl/a být hodnocen ve škole? Jednoznačně dokonalý učitel. Po pár dlouhých večerech brainstormingu na skypu jsme prezentaci dokončili a už jen trénovali.

Na SPŠEI  v Ostravě přijelo 10 týmů z celého kraje.  Ivan, jako kapitán, vylosoval pořadí. Šli jsme poslední, což na jednu stranu bylo fajn, že jsme viděli všechny týmy před námi, ale na druhou stranu z nás ta nervozita opadla až ke konci. Ze mě osobně opadla velká část nervozity kupodivu už při těch pár krocích před publikum. Zjistila jsem, že pokud nemáte text naučený doslova a je okořeněn vtipy, je lehké prezentovat. Víc než polovina týmů měla v ruce papíry či kartičky. V očích porotců hned klesly. Věděla jsem, které dva týmy by mohly být před námi. Dirty blondes z Orlové měli bohužel pomalou animaci v prezentaci, takže jim to s prezentováním nesedělo a umístili se až na šestém místě. Makama z Karviné se svojí ukázkovou prezentací skončili za námi jen o jeden bod. Jak to, že jsme byli až třetí? Před námi se umístili třeťáci z víceletých gymnázií resp. osmáci (2. MoKaMa z Ostravy, 1. AnViPe z Vítkova). Proč? Neměli lepší prezentace. Podle nás a pravděpodobně i dalších týmů si porotci řekli, že na jejich věk je to dobré. Ale věk přece neměl hrát roli. Jsem zvědavá, jak si „nejlepší“ tým z našeho kraje poradí na finálovém kole s tématem „Proč (ne)jít na vysokou?“. Jsme sice třetí, ale máme diplomy, kšiltovky, klíčenky a létající talíře. Samozřejmě máme také nové zkušenosti a doufáme, že příští rok je řádně zúročíme.

Podrobnější informace o soutěži a fotografie na www.prezentiada.cz.

Lenka Wolfová, 3.D