Olympiáda v českém jazyce

Letošní školní kolo Olympiády v českém jazyce mělo rekordní účast. Celkem se přihlásilo a dostavilo 38 studentů. Museli jsme tedy do učebny přinést několik dalších lavic. Jednotlivé úkoly mluvnické části byly jako vždy dost náročné. Ovšem téma slohové práce – Nápis na zdi (volný slohový útvar) inspirovalo soutěžící k velmi pěkným, originálním a různorodým textům. Od úvahy, přes milostný příběh, detektivní zápletku až k hororu. Nebylo jednoduché hodnotit a vybrat nejzdařilejší. Nakonec si oběma částmi poradily nejlépe Nikola Urbanská, Vendula Zapletalová a Lucie Kovářová. Velmi zdařilé byly také práce Evy Glogarové, Barbory Magdalény Kubíčkové a Veroniky Kukolové.
Okresní kolo soutěže bohužel proběhlo bez naší účasti. Konalo se totiž v době, kdy naše škola pořádala sportovní dopoledne na ledě a děvčata dala přednost této školní akci.

Mgr. M. Merenusová