Matematický klokan 2017

Také letos se zapojili studenti  naší školy do známé matematické soutěže Matematický klokan. Dva studenti byli z  2. ročníku, takže soutěžili v kategorii Junior. Do kategorie Student (pro 3. a 4. ročníky) se letos přihlásila pouze 1 studentka. V pátek 17. března ráno se naši odvážní matematici sešli v jídelně a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů. Během 75 minut museli vyřešit 24 náročných úloh.
V mladší juniorské kategorii 1. místo obsadil Viktor Dosedla z 2.C se 45 body. Na druhém místě v této kategorii se umístil Filip Franek ze stejné třídy s 36 body.
Nejlepší v kategorii Student byla Patricie Schrammová ze 3.B.
Všichni účastníci soutěže dostali osvědčení o účasti.
Tento ročník byl poznamenán neúčastí prvních a třetích ročníků. Snad se příští rok bude chtít zapojit více studentů.

Všem klokanům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme.

Za kabinet matematiky Jiří Švéda