3. ročník soutěže Kariéra - vyhodnocení

Soutěž Kariéra byla v letošním ročníku zaměřena na marketingové znalosti soutěžících. Malý nově vznikající start up hledal marketingového a PR pracovníka, jehož hlavním úkolem má být uvedení nového Energy drinku na trh.
V pondělí 14. prosince 2015 se sešlo 9 soutěžících, kteří kromě zaslaného životopisu a medailonku museli napsat tiskovou zprávu a pak podle zadání navrhnout marketingovou strategii pro nový energetický nápoj. Jejich úkolem bylo vymyslet název pro nový drink bez taurinu a kofeinu, sestavit analýzu konkurence, definovat cílové skupiny, navrhnout slogany, navrhnout propagační akci. Možná jednou budete i vy popíjet nový drink s názvem např. ExoBomb, Střik!, Exot, Sharks nebo Rumba, který navrhli soutěžící.

K samotnému výběrovému řízení pak postoupilo 5 nejlepších, kteří absolvovali klasický pracovní pohovor s majitelem firmy E-kom Promotion, s. r. o., Brno, panem Radkem Kovalíčkem a s obchodním zástupcem firmy panem Romanem Hadačem. Součástí pohovoru byla kromě klasických nepříjemných otázek také obhajoba vypracované strategie.

1. místo – Veronika Krejčí, OA a VOŠ sociální, Ostrava-Mariánské hory

2. místo – Sharon Gruberová, SPŠ, OA a JŠ Frýdek Místek

3. místo – Alexandra Hepperová, SOŠ DCR Krnov

Na konci soutěže pak porotci poskytli soutěžícím zpětnou vazbu k jejich výkonům - hodnotilo se vše - od prvních zaslaných žádostí a netypického medailonku, přes tiskovou zprávu, vystupování, oblečení, vypracování úkolu a schopnost komunikace a improvizace...

Ing. Erika Tichá

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice