7. ročník soutěže "Krnovský studentský podnikatelský inkubátor"

Podnikatelské nápady, myšlení, sny, ale i znalosti a vědomosti o podnikání mohli prezentovat studenti středních škol v sedmém ročníku soutěže Krnovský studentský podnikatelský inkubátor, který se uskutečnil 26. března  2015. Soutěž pořádá SOŠ dopravy a cestovního ruchu ve spolupráci s MÚ v Krnově. Soutěžící studenti se mimo školní prostředí setkávají s odborníky z praxe a diskutují v rámci obhajoby svého podnikatelského záměru o jeho reálnosti.
Letos se přihlásilo do soutěže dvanáct zájemců a v porotě, která posuzovala jejich nápady, zasedla pí Marie Naumovská, majitelka CA ORIENT v Krnově a zástupkyně CA INVIA, pí Eva Moletzová, majitelka masážního salonu a reklamního studia EMKO,  inženýrka Kamila Zapletalová, účetní a daňová poradkyně, a pan Daniel Vávra, podnikatel v oboru zabezpečovacích a kamerových systémů. 
Zvláštní cenou ocenila porota nápad Anny Zahálkové ze SOŠ cestovního ruchu v Pardubicích s půjčovnou kol na nádraží v Adršpachu. O druhé a třetí místo se podělily studentky čtvrtého ročníku SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově, Dorota Machů a Gabriela Mertová, které oslovily porotu promyšlenou nabídkou agroturistiky. Vítězkou soutěže se stala Kristina Chaloupková ze SOŠ cestovního ruchu v Pardubicích s projektem knižní kavárny v Lázních Bohdaneč. 
Soutěž obohatila všechny zúčastněné. Studenti získali cenné rady od zkušených podnikatelů, porotce osvěžily vize mladých lidí a studenti jako diváci zažili netradiční formu výuky.

Ing. Ellen Maláčová

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice