Soutěž Finanční gramotnost 2012

 

V říjnu 2012 jsme se zapojili do 4. ročníku Soutěže Finanční gramotnost 2012. Školního kola se zúčastnilo 75 studentů 3. ročníků. Studenti odpovídali na 11 otázek z oblasti finančního světa a řešili 2 relativně jednoduché příklady. Konečné umístění žáků bylo dáno počtem správných odpovědí a časem, potřebným k vyřešení testu.

1. místo – Kamila Vavřačová (12 bodů, 951 sekund)

2. místo – Silvie Václavíková (11 bodů, 303 sekund)

3. místo – Monika Košťálová (11 bodů, 331 sekund)

Vítězky vytvoří soutěžní tým, který bude reprezentovat naši školu v okresním kole. Studentky, které se umístily na 4. až 6. místě – Aneta Slováčková, Tereza Dohnalová a Veronika Jurašíková (všechny získaly v soutěži 11 bodů) budou připraveny jako náhradnice.

Velice oceňuji výsledky našich studentů ve školním kole, úspěšnost odpovědí se pohybovala v průměru 7,9 bodu na studenta, což je více než 60procentní úspěšnost odpovědí.  Znamená to, že více než 55 studentů znalo odpovědi na 7 a více otázek z oblasti financí. Je třeba podotknout, že některé otázky v testu donutily přemýšlet i přihlížející vyučující. Dosažený výsledek oceňuji také proto, že se finanční gramotnost jako samostatný předmět u nás nevyučuje, znalosti z této oblasti studenti získávají jen průřezově v několika ekonomických předmětech.

Školní, okresní a krajská kola jsou organizována prostřednictvím internetového portálu www.fgsoutez.cz, finálová kola se uskuteční prezenční formou v kongresovém sále České národní banky v Praze. Tak uvidíme, kam až se náš tým se svými finančními znalostmi probojuje.

Ing. Erika Tichá

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice