Eurorebus 2013

V letošním 18. ročníku celorepublikové soutěže Eurorebus se neztratily ani studentky třídy 2.A, Eliška Regentová, Sabina Feráková a Dorota Machů. Po úspěšném absolvování několika korespondenčních kol se dostavily na krajské kolo do Opavy, kde v konkurenci středních škol s celého kraje získaly třetí místo. Tím postoupily do celostátního finále, které se uskutečnilo 14. června 2013 v Praze. Umístily se přibližně v polovině startovního pole, ale úspěchem je i to, že do Prahy mezi gymnázia z celé republiky postoupila pouze jediná střední odborná škola, a to právě ta naše z Krnova.
Úspěch docílila i v soutěži jednotlivců Eliška Regentová. Po vítězství v krajském kole se účastnila celorepublikového finále v Praze, kde se sice neumístila na předních příčkách, ale samotná účast je příslibem pro další ročníky.
Děkujeme našim studentkám za reprezentaci naší Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu!
Mgr. Tomáš Mierva