Krajské finále v basketbale chlapců

Dne 10. Dubna se uskutečnilo v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov krajské finále v basketbale chlapců středních škol. Naše škola do této soutěže postoupila v dramatickém utkání okresního finále. Finále se zúčastnila družstva Moravskoslezského kraje, Slezské gymnázium Opava, elektrotechnická průmyslovka Frýdek-Místek, zemědělská a technická škola Nový Jičín a naše škola.
Do prvního zápasu proti průmyslovce vstoupili hoši nedůraznou obranou a soupeř odskočil na rozdíl sedmi bodů. V našich řadách byla znát tréninková absence dvou klíčových hráčů, kteří do turnaje nastoupili po nemoci. Postupně se rozehrávali, dotáhli náskok soupeře a skóre se srovnalo. Druhá polovina zápasu byla vyrovnaná a po závěrečném hvizdu rozhodčích byl stav na ukazateli nerozhodný. Následovalo prodloužení, zápas se vyvíjel podobně jako v základní hrací době, chvíli jsme tahali za kratší, potom za delší konec, ale v závěru nám chyběla ta pověstná kapička štěstí a zápas hoši prohráli rozdílem pouhého bodu.
V dalším zápase nás sráželo hlavně to, že jsme neproměňovali jasné bodové situace z pod koše. Soupeř si vybudoval nepatrný náskok, který již udržel do konce zápasu, a my jsme si připsali další porážku.
Do posledního zápasu nastupovali kluci s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek, neboť soupeř z Opavy byl složen z hráčů opavského basketbalového oddílu. Zápas byl vyrovnaný, ale soupeř byl přeci jen o pár bodíků před námi. Klukům se sice podařilo nepříznivý stav zmírnit, ale čas neúprosně ubíhal a otočit zápas v náš prospěch se bohužel nepodařilo a tak prohra o 2 body mohla mrzet.
Kluci v každém zápase bojovali vždy do posledních sekund a za to jim všem patří velké poděkování a z turnaje mohli odejít se vztyčenou hlavou.

Školu reprezentovali:
Mokráš Marek, Stanovský Pavel, Durec Jiří, Chalupa Marek – všichni ze třídy 3. B
Rumian Adam, Kupka Petr – oba ze třídy 2. B
Okřina Jan, Le Adrian – oba ze třídy 2. C