Soutěže

Florbal dívek

V pátek 30. listopadu se zúčastnily dívky naší školy florbalového turnaje na Gymnáziu v Krnově v rámci středoškolských her bruntálského okresu. Soutěže se zúčastnily čtyři družstva krnovských středních škol. Kromě naší školy se do soutěže přihlásila děvčata pedagogické a zdravotní školy a dvě družstva pořádajícího Gymnázia Krnov.

Best in English

Naše škola se letos poprvé zapojila do prestižní mezinárodní soutěže v anglickém jazyce pořádané pod názvem „Best in English“. Loni se této soutěže zúčastnilo 17 162 studentů z 750 škol z 29 zemí světa.

Pišqworky 2018

V pátek 23. listopadu se na krnovském gymnáziu konal 11. ročník oblastního turnaje v pIšQworkách. Čtrnáct týmů z Krnova a okolí se sešlo ve 4 skupináchaby mezi sebou našly ty nejlepší pIšQworkáře, kteří postupují do krajského turnaje. Do play-off postoupilo pouze 8  nejlepších týmů, z každé skupiny vždy první dva.

Okresní kolo odbíjené dívek

Pořadatelem této soutěže byla SPgŠ a SZŠ Krnov a uskutečnila se ve středu 21. 11. 2018. V letošním roce se opět, jako v posledních letech, soutěže zúčastnilo pět velmi silných a vzácně vyrovnaných družstev. Byla to, kromě našich, také děvčata Gymnázia Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov, Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál a Gymnázia Rýmařov.

Basketbal 3x3 chlapců a dívek

Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 proběhlo okresní finále v basketbale trojiček dívek a chlapců. Soutěže se zúčastnily střední školy bruntálského okresu,  soutěže v obou kategoriích se zúčastnilo šest dívčích i chlapeckých trojic.

Basketbal chlapců

Ve středu 7. listopadu uspořádala naše škola okresního kolo v basketbale chlapců středních škol. Do soutěže se přihlásily 4 střední školy bruntálského okresu.

Okresní kolo soutěže družstev ve stolním tenisu 2018

Okresní soutěž ve stolním tenisu se konala ve středu 24. 10. 2018 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov.
V letošním roce se soutěže chlapců zúčastnilo rekordních dvanáct družstev. Tato družstva byla nalosována do dvou skupin po šesti a první dvě družstva ve skupinách pak bojovala o medailová umístění.

Inovation Camp v Bratislavě

Celkem 96 středoškoláků z České a Slovenské republiky se na začátku října sešlo v Bratislavě na dalším ročníku JA Citi Inovation Campu, který pořádala nezisková vzdělávací organizace Junior Achievement Slovensko. Soutěž je zaměřena na podporu a rozvoj kreativního myšlení.

Přírodovědný klokan

V letošním roce jsme vyhradili čtyřicet minut ze čtvrtečního dopoledne 11. října 2018 účastníkům školního kola Přírodovědného klokana. Naše Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu má zanedbatelný počet hodin, které se věnují fyzice a chemii, přesto se přihlásili tři soutěžící. Čekalo na ně 24 soutěžních úkolů právě z oblastí chemie, fyziky nebo i matematiky.

Středoškolský atletický pohár - krajské finále Opava

Po mnoha letech se probojovala děvčata naší školy do krajské soutěže v atletice.
Závody proběhly 2. 10. 2018 na atletickém stadionu v Opavě, bohužel za velmi nepříznivého počasí. Výkony závodnic ovlivnil nejen chlad, ale především déšť.

Subscribe to Soutěže