Soutěže

Soutěž pro žáky ZŠ

Vědomostní soutěž v anglickém jazyce pro žáky ZŠ.

1. cena - sada učebnic pro AJ a druhý cizí jazyk
2. cena - sada učebnic pro AJ
3. cena - sada učebnic pro druhý cizí jazyk

Kontakt: veverkova@sos-dcr.cz

Fotbal chlapců

Ve středu 4. října 2017 proběhlo okresní kolo ve fotbale chlapců O pohár Josefa Masopusta. Organizace a pořádání tohoto turnaje se ujala naše škola. Vzhledem ke špatnému a především deštivému počasí a počtu přihlášených družstev, musel být upravený hrací systém. Letošního ročníku se zúčastnilo 5 středních škol z Krnova, vedle naší školy to byla pedagogická škola, průmyslovka a automobilní škola a gymnázium. Hrací systém byl určen tak, že každé družstvo odehrálo dva zápasy podle předem určeného klíče.

Výsledky 36. ročníku Středoškolského atletického poháru 2017

Okresní soutěž v atletice proběhla 19. 9. 2017 na atletickém stadionu v Krnově. Nejlepšího výkonu z družstva chlapců naší školy dosáhl Franek Filip.
Družstvo našich dívek se umístilo na 4. místě. Nejhodnotnějšího výkonu dosáhla Malá Kateřina ziskem 482 bodů v běhu na 60 metrů v čase 9,10 sekundy.

Martin Luther – 500 let reformace

V rámci Německo-českého týdne, pořádaného Domovským spolkem Krnov a Městem Krnov, se v pátek 16. 9. v synagoze uskutečnila soutěž studentů německého jazyka.
Jelikož si svět letos připomíná 500. výročí zveřejnění Lutherových tezí, týkalo se téma problematiky reformace. Reformace církve se dotkla i našeho regionu a je aktuální dodnes.

Účetnictví 2017

Olympiáda z účetnictví
Studenti 4. ročníku měli možnost v prosinci -  ještě před maturitou - prověřit své znalosti ve školním kole Olympiády z účetnictví. Soutěžící řešili příklady z probraného učiva a ověřili si, zda by se svými   znalostmi uspěli u praktické maturitní zkoušky. Nejlépe zvládli zadané úkoly Adéla Šťastná, Jakub Kobielusz a David Uvíra. Výborných výsledků dosáhli také Aneta Komárková, Alexej Červeňák, Aneta Křížová a Klára Pešatová.

Krnovský studentský podnikatelský inkubátor

Už se stalo tradicí, že každý školní rok na jaře probíhá soutěž Krnovský studentský podnikatelský inkubátor. Pořádá ji SOŠ dopravy a cestovního ruchu ve spolupráci s MÚ v Krnově. Studenti středních škol obhajují vlastní podnikatelské záměry před odbornou porotou. Tato konfrontace nápadů a jejich reálného zpracování je velmi užitečná pro uplatnění na trhu práce.

Olympiáda z jazyka španělského

Španělštináři z různých ročníků měli možnost předvést své komunikační schopnosti na Olympiádě ze španělského jazyka. Letošní školní kolo proběhlo 10. ledna a se svou prezentací na téma „España: cultura, arte, monumentos, ciudades, turismo, tradiciones y costumbres“ se předvedli 3 studenti: Daniela Galařová z 1.A, David Mušálek z 2.B a Adam Kachyňa z 3.A.

Prezentiáda 2017

Studentky třídy 3.C - Aneta Babijová, Veronika Marečková a Petra Zaoralová, jako jediné z celé školy, přijaly výzvu pořadatelů česko-slovenské soutěže Prezentiáda 2017 a přihlásily se se svou prezentací na zadané téma Láska, sex a něžnosti. Svou prezentaci pojaly jako tajné čtení deníčku náctileté Lenky a se svým grafickým zpracováním v Prezi postoupily do krajského kola.

Maraton v psaní na klávesnici

Předvelikonoční čas jsme si s třeťáky zpestřili nočním maratonem v psaní na klávesnici. V úterý 11. dubna se téměř třicítka studentů sešla, aby celou noc psali na klávesnici desetiminutové opisy, a to v pětičlenných družstvech. Večer po sedmé hodině jsme začali a ráno před sedmou skončili. Kromě prohánění klávesnice jsme hráli společenské hry, soupeřili ve vědomostních kvízech a vrcholem noci byl už tradiční zápas ve vybíjené proti družstvu pedagogické školy.

Ekonomická olympiáda

V letošním školním roce jsme dostali nabídku zúčastnit se celostátní Ekonomické olympiády pro středoškoláky pořádané Institutem ekonomického vzdělávání. Ve čtvrtek 30. března 2017  vybraní zástupci 2. ročníků zodpověděli zaslané soutěžní otázky, které byly testem jejich ekonomických znalostí a všeobecného přehledu v této oblasti.

Subscribe to Soutěže