Soutěž Finanční gramotnost 2013/2014

I letos jsme se zapojili do Soutěže Finanční gramotnost jejimž partnerem je MŠMT.
Školního kola se zúčastnili studenti 2. a 3. ročníků. Studenti odpovídali na 17 otázek z oblasti finančního světa a řešili relativně jednoduché příklady. Konečné umístění žáků bylo dáno počtem správných odpovědí a časem, potřebným k vyřešení testu.

1. místo – Beáta  DAVIDOVÁ ze 3.A

Na dalších místech, které organizátoři letos ocenili diplomem, se umístili Kristýna Kuchtová (2.A), Žaneta Janečková (3.B), Jakub Křištof (3.A) a Kateřina Hanáková (3.B).
Oproti loňskému ročníku zjišťovali zadavatelé rozpočtovou, cenovou a finanční gramotnost studentů. Stejně jako v loňském roce museli účastníci prokázat své logické uvažování, protože finanční gramotnost se u nás nevyučuje.

Ing. Erika Tichá