Opět na startu

Říká se, že v životě člověka hrají významnou roli rituály a tradice, které vnášejí do našeho konání řád a jistotu. V tomto ohledu jsou žáci, studenti a učitelé ve výhodě, protože pravidelný rytmus školního roku jim toto ukotvení dopřává. Prázdniny utekly jako voda, počasí a ranní teploty jednoznačně hlásí, že už je září. Odpočatí, plní dojmů a zážitků se zase potkáváme v lavicích, na chodbách, v učebnách.  Zjišťujeme, že jsme o rok starší,  i když zrovna neslavíme narozeniny. Studentům čtvrtých ročníků  začíná maturita „dýchat“ na záda a pojem volný čas se stává utopií. Nové tváře nastupujících studentů se rozkoukávají a plni očekávání se seznamují se školním prostředím. Co všechno nás čeká? Na co se můžeme těšit? S čím se budeme muset poprat? Odpověď na tyto otázky budeme dostávat i hledat každý den.

Slavný americký podnikatel Henry Ford řekl: „Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu dvacet nebo osmdesát. Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý.“ Tak ať nám ten elixír mládí funguje spolehlivě i v letošním školním roce!

Ing. Ellen Páclová