Ostatní akce školy

Slavnostní rozloučení s maturanty

Školní rok má svá přesně daná pravidla a harmonogram. Výuka, adaptační a lyžařské kurzy, praxe, maturity. A najednou je konec!

Zahájení turistické sezóny v Krnově

Chladný a deštivý začátek května jistě udělal radost zemědělcům. Naopak turisté, natěšení na výlety   se sluníčkem, se museli spokojit s teplými bundami a pláštěnkami. V tomto duchu se letos uskutečnilo také oficiální zahájení turistické sezóny v Krnově ve středu 15. května 2019. Studentky naší školy ve spolupráci s Informačním centrem připravily pro návštěvníky poznávací okruh „Po stopách krnovských průmyslníků“.

Tour de hrady a zámky aneb jak se žije studentům na praxi

Začátkem května vyrazili naši druháci studující obor cestovní ruch na měsíční studijní praxe. Někteří jako „ostřílení mazáci“, ale většina poprvé. Směr – hrady, zámky a cestovní kanceláře v regionu Morava, ale i vzdálené Čechy.

Studentské volby do Evropského parlamentu¨

Opět jsme se zúčastnili projektu Studentské volby, tentokrát do Evropského parlamentu. Jednalo se o volby programu Jeden svět na školách pod záštitou nadace Člověk v tísni – www.jsns.cz. Naši žáci měli možnost si vyzkoušet, jak takové volby probíhají.

Pražský studentský summit

I tento rok se naši studenti rozhodli účastnit se celoroční vzdělávacího projektu Pražský studentský summit (https://www.studentsummit.cz), který pořádá Asociace pro mezinárodní otázky. Na této akci studenti z celé České republiky mají možnost se přiučit novým věcem v oblasti mezinárodního dění, bezpečnosti, lidských práv, či životního prostředí a zlepšit své rétorické, prezentační a argumentační dovednosti.

Putování do Santiaga de Compostela

Opět po roce mezi nás zavítal Ing. Ladislav Kalous ze Střední školy cestovního ruchu v Pardubicích. V úterý 16. dubna 2019 se s námi podělil o své zážitky z poutní cesty do Santiaga de Compostela. Oblíbené poutní místo navštívil dvakrát. Prvních 800 km prošel pěšky francouzskou cestou, další rok se vydal do stejného cíle portugalskou stranou v délce 600 km.

Projektový den ve znamení první pomoci

V pátek 12. dubna 2019 jsme vyměnili školní lavice za výuku v terénu, i když ne úplně doslova. Pro studenty prvních ročníků byl připraven kurz první pomoci.

Studentská vědecká konference

Již několikátým rokem pořádá Filozofická fakulta Ostravské univerzity Studentskou vědeckou konferenci, která je určená jak studentům této vysoké školy, tak i studentům různých středních škol, kde se vyučuje španělský jazyk.

Velikonoce v Harmonii Krnov

Každoročně v době předvelikonoční navštěvujeme klientky Harmonie Krnov. Tvořivým posezením nad voňavým perníkem, který si pro nás tento rok připravili, jsme se snažily pomoci při výrobě papírových velikonočních vajíček.

Lyžařské kurzy

I v letošním školním roce jsme měli štěstí na sníh a v lyžařském areálu Paprsek u Starého Města pod Sněžníkem proběhly 2 lyžařské kurzy našich studentů.

Subscribe to Ostatní akce školy