Ostatní akce školy

Slavnostní rozloučení s maturanty

Předávání maturitního vysvědčení úspěšným maturantům pravidelně avizuje blížící se konec školního roku. Letos se svého vytouženého dekretu dočkali naši absolventi v pátek druhého června.  V Koncertní síni sv. Ducha za doprovodu varhan a přítomnosti učitelů, rodičů i zástupců města, slavnostně zakončili své čtyřleté studium.

Návštěva vysokoškoláků z Olomouce a Opole

Ve čtvrtek 18. 5. končilo návštěvou SOŠ DCR v Krnově terénní cvičení skupiny 20 studentů Univerzity Palackého a Opolské univerzity. Mladí lidé z obou škol se zapojili do šetření postojů středoškolských studentů směrem k přeshraniční spolupráci.

Zahájení turistické sezóny v Krnově

Naše škola ve spolupráci s turistickým informačním centrem připravila i letos zahájení turistické sezóny pro krnovskou veřejnost. Procházka centrem města nazvaná „Tóny Krnova“ se uskutečnila v úterý 16. května a byla laděná do jeho hudební historie i současnosti. Osm studentů prvního ročníku v roli průvodců umožnilo návštěvníkům dozvědět se zajímavosti například o tvorbě zpěvníků mnichy řádu minoritů ve středověku, o vzniku zdejší hudební školy v roce 1860, o svérázné židovské hudbě Klezmerů apod.

The Student Times

Studenti 2.C - angličtináři pod Andrei Frasier - vytvořili první číslo časopisu, který nazvali The Student Times. Začtěte se do zajímavých článků o hudbě, sportu, Malém princi či rozhovoru s novým členem pedagogického sboru, nebo si vyluštěte křížovku, odhadněte, komu patří jaké zvíře, zkuste nový recept.

Team FIRST STEP na Innovation Campu v Praze

Innovation Camp je unikátní soutěž, která vychází z evropského konceptu neziskové vzdělávací organizace JA Europe. Studenti z 10 vybraných středních škol z celé republiky mají příležitost si ve spolupráci s profesionály z penzijní a pojišťovací společnosti NN vyzkoušet práci v týmu a podílet se na řešení aktuálních problémů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání apod.

Studentská vědecká konference

Každoročně pořádá katedra romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity Studentskou vědeckou konferenci, která probíhá ve španělštině a v rámci níž se koná Soutěž o nejlepší prezentaci. Svůj příspěvek mají možnost prezentovat jak studenti OU, tak studenti středních škol. Letošní konference se konala 5. dubna a byla speciálně věnována 70. výročí narození prof. dr hab. Piotra Sawického, který na katedře dříve působil a jež také konferenci zahájil svým projevem.

Beseda se senátorem L. Michálkem

Dne 17. března 2017 jsme měli tu čest přivítat na naší škole pana senátora Libora Michálka a poslechnout si jeho zajímavý životní příběh. Pan Michálek se stal veřejně známým díky svému odvážnému a vytrvalému boji proti korupci a nekalým praktikám. Jeho život vybízí k zamyšlení nad tím, zda má v dnešní době smysl usilovat o spravedlnost, i když je Vám jasné, že za to budete muset zaplatit vysokou cenu. Jeho boj proti korupci mu uštědřil mnoho ran, nakonec si však díky němu získal důvěru lidí a byl zvolen senátorem.

Pouť do Santiaga de Compostela

Svatojakubská pouť (Camino de Santiago) je jednou z nejvýznamnějších křesťanských poutí, jejíž historie sahá hluboko do středověku. Vede ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela ve španělské Galicii. Trasa je od roku 1993 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO a je velice oblíbená mezi cestovateli, jejichž motivace dnes zdaleka není jen náboženská.

Daruj krev se středoškoláky

Pět statečných se v pátek 31. ledna odhodlalo k prvnímu dárcovskému odběru krve. Terka Kupcová, Karin Hlinková, Tomáš Mohelník, Vojta Toráň a Daniel Res navštívili transfúzní stanici v Bruntále, aby se stali dárci krve.

Den mobility v Krnově

Předposlední březnový den se naši studenti zúčastnili akce s názvem Den mobility workshop, kterou organizovalo informační středisko Europe Direct Bruntál ve spolupráci s Europe Direct Olomouc, poradenským servisem Eures, Eurocentrem Olomouc, Slezskou Diakonií a společností Student Agency.

Subscribe to Ostatní akce školy