Ostatní akce školy

Přípravný kurz z matematiky

Přípravný kurz z matematiky k přijímací zkoušce na školní rok 2018/19.

Kontakt. mierva@sos-dcr.cz

Burzy škol

Každým rokem se naše škole zúčastňuje burz škol pro žáky ZŠ. Také v letošním roce nás můžete potkat a popovídat si s našimi učiteli o studiu na naší škole.

Srdíčkové dny

V týdnu od 18. do 22. září se naši studenti stali ambasadory nadace Život dětem (www.zivotdetem.cz), která organizovala sbírku na pomoc nemocným dětem – Srdíčkové dny. Daniela Galařová, Karolína Pavelková, Klára Valášková, Tereza Durnová, Monika Zuzaňáková, Jan Jasan, Anděla Drápalová a Klára Konopková ve svém volném čase prodávali v Krnově sbírkové předměty – žetony, magnety a kávu.

Adaptační kurzy 2017

První adapťáky proběhly v roce 2008. Za těch deset roků ho absolvovalo 32 tříd, tedy téměř 900 prvňáků. Někteří třídní ho letos absolvovali potřetí. S výjimkou jednoho roku nám azyl poskytl Horský hotel Brans v Malé Morávce.

AFS Intercultural Programs for Students

AFS, an organization which offers various intercultural programs for high school students, visited the first year students of our school on June 15, 2017.  Natalie Durčáková introduced two Czech AFS representatives who talked about the program in which students can participate in foreign exchanges, hosting foreign students in the Czech Republic, and volunteering in general with AFS.

The Student Times 2

Povzbuzeni úspěchem prvního čísla připravili angličtináři Andrejky Frasier z 2.C další číslo anglicky psaného časopisu The Student Times.
I ono je nabité zajímavostmi ze života našich studentů, ze světa hudby, sportu, cestování, nechybí kulinářský zázrak či hádej, jak vypadali tví učitelé jako děti...

Slavnostní rozloučení s maturanty

Předávání maturitního vysvědčení úspěšným maturantům pravidelně avizuje blížící se konec školního roku. Letos se svého vytouženého dekretu dočkali naši absolventi v pátek druhého června.  V Koncertní síni sv. Ducha za doprovodu varhan a přítomnosti učitelů, rodičů i zástupců města, slavnostně zakončili své čtyřleté studium.

Návštěva vysokoškoláků z Olomouce a Opole

Ve čtvrtek 18. 5. končilo návštěvou SOŠ DCR v Krnově terénní cvičení skupiny 20 studentů Univerzity Palackého a Opolské univerzity. Mladí lidé z obou škol se zapojili do šetření postojů středoškolských studentů směrem k přeshraniční spolupráci.

Zahájení turistické sezóny v Krnově

Naše škola ve spolupráci s turistickým informačním centrem připravila i letos zahájení turistické sezóny pro krnovskou veřejnost. Procházka centrem města nazvaná „Tóny Krnova“ se uskutečnila v úterý 16. května a byla laděná do jeho hudební historie i současnosti. Osm studentů prvního ročníku v roli průvodců umožnilo návštěvníkům dozvědět se zajímavosti například o tvorbě zpěvníků mnichy řádu minoritů ve středověku, o vzniku zdejší hudební školy v roce 1860, o svérázné židovské hudbě Klezmerů apod.

The Student Times 1

Studenti 2.C - angličtináři pod Andrei Frasier - vytvořili první číslo časopisu, který nazvali The Student Times. Začtěte se do zajímavých článků o hudbě, sportu, Malém princi či rozhovoru s novým členem pedagogického sboru, nebo si vyluštěte křížovku, odhadněte, komu patří jaké zvíře, zkuste nový recept.

Subscribe to Ostatní akce školy