Ročník 2012/2013

Image of Movement

Zajímavým projektem financovaným programem EU Mládež v akci se na přípravné schůzce ve Varšavě zabývali vedoucí jednotlivých skupin.
11. – 13. 6. se zástupci Itálie, Polska a České republiky společně sešli u pořádající organizace, aby podrobněji připravili program červencového mezinárodního setkání mládeže.

Do Německa na zkušenou

Se zajímavými informacemi navštívila naše studenty paní Jana Kotasová, referentka programu Do Německa na zkušenou.

" To be health in a society between generation"

Ve dnech 30.11. až 7.12. 2012 jsme se zúčastnily Mezinárodního workshopu v Klafferu v Rakousku. Celý projekt probíhal v angličtině a byl zaměřen na téma " To be health in a society between generation". V pátek v ranních hodinách jsme odjely do Nového Údolí na Šumavě. Odtud nás poté čekala cesta do Klafferu.
Sešli se zde lidé různých věkových kategorií z různých států Evropy, např. z Litvy, Lotyšska, Malty, Turecka, Španělska, Portugalska, Velké Británie, Rumunska a Bulharska.

Budoucí učitelé z německého Würzburgu poznávají český školský systém

Potěšila nás prosba germanistů Slezské univerzity v Opavě, abychom jednoho říjnového dopoledne přivítali  studenty Univerzity Würzburg a představili jim naši školu, způsoby vyučování i veškeré aktivity. Více než 20 budoucích učitelů se zajímalo o obory vyučované na naší škole, získali informace o nových didaktických metodách, státní maturitní zkoušce, praxích i uplatnění našich studentů po absolvování studia.

Subscribe to Ročník 2012/2013