Mezinárodní spolupráce

Getoutofyourcomfortzone

Ve dnech 17. - 26. června 2018 se uskutečnil projekt Erasmus+ v Rumunsku v městečku Balan. Já, Ena, Terezka a Anet jsme se ho s nadšením zúčastnily. Projekt vyžadoval schopnost komunikovat v anglickém jazyce, nebát se vystupování na veřejnosti. Spolu s námi zde byly týmy z Estonska, Polska, Litvy, Portugalska, Rumunska a Slovenska.

Erasmus+ projekt Initiate your career

Rumunsko. Pláž. Moře. Nové zážitky. Nová přátelství. Plno legrace. Ano, těchto pár slov dokonale vystihuje náš devítidenní pobyt v rumunském přímořském městě Costinesti. Projekt pořádaný Evropskou unií nám měl pomoci nebát se v budoucnu najít si práci nebo začít rovnou podnikat.

1st Transnational project meeting v Bilboru

V Rumunsku, ve městě Bilbor, se ve dnech 13. a 14. ledna 2018 konalo první setkání koordinátorů nového projektu „Intercultural school“, kterého je naše škola strategickým partnerem.
Setkání všech partnerů začalo teambuildingovými aktivitami a poté již následovala práce na nejdůležitějších bodech projektu. Ujasnili jsme si cíle, konkrétní činnosti a také celkový rozpočet.

Erasmus+ pro „youth workers“

Po absolvování projektu Erasmus+, kde jsem byla v pozici účastníka, přišla další výzva a 8. prosince 2017 jsem jako jediná Češka odletěla zase zpět do Rumunska. Tentokrát jsem odcestovala do malého městečka Băile Tușnad a seznámila se s úžasnými lidmi z Itálie, Estonska, Lotyšska, Makedonie, Rumunska, Slovenska, Polska, Bulharska a Maďarska.

Erasmus aneb rumunský deník

Skoro živě z Rumunska. Naši dopisovatelé nám napsali zážitky a poslali fotografie z města Balan (oblast Hurghita).

Každý den nám budou účastníci přeposílat své dojmy z jejich setknání v rámci projektu Erasmus.

XXII. ročník Pražského studentského summitu

​V pondělí 10. dubna skončil XXII. ročník Pražského studentského summitu. Největšího vzdělávacího projektu svého druhu v České republice se zúčastnilo více než 300 středoškolských a vysokoškolských studentů, kteří se prostřednictvím simulace tří klíčových mezinárodních organizací (OSN, NATO, EU) vzdělávali v oblasti nejpalčivějších problémů současného světa.

Erasmus Rumunsko 2017

Ve dnech 17. - 28. března 2017 zorganizovala organizace Youth for youth ve spolupráci s rumunskou asociací Asociatia Ecosportiva Sufletul Hasmasului v rumunském městě Balan mezinárodní setkání mládeže mezi krnovskými studenty Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu a rumunskou Střední průmyslovou školou „Liviu Rebreanu“.

Maturanti z Opole na návštěvě v Krnově

I přes deštivé počasí si studenti z polské střední školy užívali celodenní výlet v Krnově. Po předvánočním zájezdu našich studentů do Opole v loňském roce jsme očekávali plánovanou návštěvu v naší škole.
Na programu byla prohlídka školy, přijetí polských učitelů ředitelem, prezentace o nejnovějších akcích SOŠ DCR. V centru Krnova provedli čeští studenti své polské vrstevníky po nejzajímavějších památkách a později s nimi jeli do Hradce nad Moravicí, kde se společně zúčastnili komentované prohlídky zámku.

Výměnný pobyt v Polsku

Ve dnech 28. až 30. září jsme byli pozváni do polských Sulkowic na oslavu 110. výročí založení místní školy. Výměnného pobytu se zúčastnilo pět studentů z 2.A s doprovodem třídní učitelky. První den jsme se seznámili se zdejšími žáky a společně si zahráli různé hry a zatančili si zumbu. Další den jsme navštívili krásné historické město Krakov. Poznali jsme královský hrad Wawel, Mariánský kostel a místní trhy.

"Youth Exchange Camp - Education for Peace"

Ve dnech 25. 6. - 11. 7. 2016 se v rakouském Klafferu uskutečnil mezinárodní projekt Evropské unie v rámci programu Erasmus+  "Youth Exchange Camp - Education for Peace". Vedle České republiky se akce zúčastnili studenti z Rakouska, Portugalska, Řecka, Polska, Litvy a Estonska. Každá země byla zastoupena 6 účastníky a 2 vedoucími.

Subscribe to Mezinárodní spolupráce