Zkoušky z obchodní korespondence a psaní na klávesnici

V úterý 21. 11. se patnáct studentů třetího ročníku rozhodlo složit zkoušku z obchodní korespondence. Jejich úkolem bylo v průběhu 90 minut odpovědět na e-mail obchodního partnera, nebo oslovit obchodní partnera podle pokynů svého nadřízeného a k písemnosti přiložit tabulku, kterou vytvoří z informací z internetu nebo jim je zadá nadřízený. Letos polovina z nich napsala nabídku stavebních hmot a druhá poptávku po kancelářských židlích. Písemnosti i tabulky jsou hodnoceny podle podmínek státní zkoušky, tedy poměrně přísně – hodnocena je jak formální správnost, tak i obsahová a gramatická. Gratulovat můžeme Kamile Sýkorové, Nikol Kaňovské, Jakubovi Chovančíkovi, Elišce Šiškové, Pavle Kubálkové, Kristýně Slavíkoví, Marii Hezckové, Markétě Šupákové, Jolaně Borské.
Odpoledne se pak 14 studentů „popralo“ s rychlopisem. V průběhu deseti minut museli napsat minimálně 1 800 čistých úhozů s chybovostí do 0,50 %. Certifikát z rukou pana ředitele pak převzali Jan Kauer, Dušan Ondrášech, Kamila Sýkorová, Simona Kramná, Veronika Borkovcová, Hana Glejtková, Eliška Šišková, Dagmar Mrázková, Jolana Borská, Kristýna Slavíková.

Mgr. Zina Dvořáková a Ing. Erika Tichá